ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول سالیان گذشته، به سرعت به یک عامل محرک و پیشرو در اقتصاد دنیا تبدیل شده است و پردازش الکترونیکی و تبادل اطلاعات بر دنیای تجارت تسلط یافته است و دسترسی مطمئن به شبکه های مخابراتی، عاملی ضروری برای رقابتی بودن اقتصاد کشورهای سراسر دنیا می باشد. در همین زمان، رشد سریع منابع برخط اطلاعات مثل اینترنت، دنیایی تازه را بوجود آورده است که در آن دسترسی به موقع به اطلاعات شدیدا به دسترسی به سرویس های پیشرفته مخابراتی متکی است. برای افرادی که در دنیای صنعتی زندگی می کنند، دسترسی به مخابرات بیشتر اوقات امری عادی تلقی می شود. لیکن برای مردمی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، وضعیت اساسا متفاوت است و بسیاری از مردم دنیا هنوز هیچ دسترسی حتی به ساده ترین سرویس های مخابراتی ندارند.
در حال حاضر فقدان دسترسی مطمئن به سرویس های اولیه ارتباطی بسیاری از کشورهای عضو ITU را تحت تاثیر قرار داده است. این وظیفه بسیار مهم بخش توسعه ارتباطات ITU یا ITU-D می باشد تا به جبران این عدم توازن کمک کند، سرمایه گذاری را تشویق و توسعه زیرساخت ارتباطات را در کشورهای در حال توسعه سراسر دنیا ترویج نماید. به این منظور اتحادیه جهانی ITU اجلاس WTDC را هر چهار سال یکبار و اجلاس‌های آمادگی منطقه ای آن را در همان دوره چهار ساله و قبل از اجلاس اصلی برگزار می نماید. اجلاس WTDC محلی برای بحث آزاد همه بخش‌های مرتبط با توسعه می‌باشد و ضمنا برنامه‌ها و پروژه های مربوط به این حوزه را بازنگری می کند. نتایج اجلاس به صورت گزارش ارائه شده و بر مبنای آنها پروژه های جدید تعریف می شوند. در واقع این اجلاس برنامه کاری و راهبردی چهار سال آتی را معین می کند. قبل از برگزاری کنفرانس جهانی توسعه مخابرات (WTDC) اجلاس‌های مقدماتی آمادگی منطقه ای اولویت های منطقه ای را در آفریقا، آمریکا، کشورهای عربی، اروپا و آسیا – اقیانوسیه محقق می کنند.
اتحادیه بین المللی مخابرات، از طریق اداره توسعه مخابرات، (BDT) کنفرانس جهانی مخابرات (WTDC) را هر چهار سال یکبار سازماندهی می کند.
همچنین تعدادی جلسه مقدماتی منطقه ای (RPMs) در همان دوره زمانی برگزار می نماید.
جلسات مقدماتی با عنوان Regional Preparatory Meeting یا RPM نیز به منظور آمادگی برای اجلاس تشکیل می شود و در این جلسه کشور های منطقه در خصوص نیاز ها پروژه های حال و آینده خود بحث می کنند.
این اجلاس دارای 5 کمیته شامل کمیته راهبردی، کمیته کنترل بودجه، کمیته برنامه های کاری، کمیته پروژه های منطقه ای و کمیته مربوط به سر دبیر (کمیته ویرایشی) می باشد.

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL