شماره از منابع محدود ملی کشور تلقی می شود که بر اساس اساسنامه این سازمان، تعیین شماره ها در شبکه های پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات از وظایف و اختیارات این سازمان می باشد، لذا دارندگان پروانه فعالیت از این سازمان بر اساس مفاد موافقتنامه پروانه خود می توانند در صورت نیاز برای استفاده از ظرفیت های شماره گذاری صرفا جهت استفاده در شبکه موضوع پروانه، تقاضای خود را به این سازمان ارائه نمایند.
تعرفه سالانه حق استفاده از هر شماره تخصیص داده شده به تلفن ثابت، تلفن همراه طی مصوبه شماره 2 جلسه 238 مورخ 1395/04/20 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (CRC-GR-1395-0238-2)، تعیین شده است.
لازم است دارندگان پروانه متقاضی دریافت شماره، درخواست رسمی خود را بانضمام فرم درخواست شماره به آدرس تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از پل سید خندان، ورودی 17، دبیرخانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال نمایند.

 

 

نحوه ارائه خدمت:
این خدمت به صورت نیمه الکترونیکی ارائه می شود. (فرم درخواست برای اخذ شماره بر روی پورتال سازمان قرار گرفته است و پس از تکمیل توسط متقاضی بصورت پستی یا حضوری به دبیرخانه سازمان تحویل داده می شود و پاسخ سازمان نیز بصورت پستی برای متقاضی ارسال خواهد شد.)
گردش کار:
دارنده پروانه فعالیت جهت اخذ شماره، باید نسبت به ارسال درخواست به انضمام فرم درخواست شماره (CRA-FRM059)، به سازمان اقدام نماید و پس از بررسی، نظر سازمان به ایشان اعلام خواهد شد. در صورت موافقت سازمان درخواست مربوطه به منظور اخذ حق نامبرینگ به اداره وصول و نظارت بر امور درآمدها ارسال می شود. در این مرحله متقاضی موظف است هزینه مربوطه را با هماهنگی آن اداره پرداخت نماید. پس از دریافت تاییدیه وصول هزینه مذکور با شرکت ارتباطات زیرساخت و سایر اپراتورها به منظور تعریف و راهیابی شماره در شبکه مخابراتی مکاتبه و یک نسخه از آن برای متقاضی ارسال خواهد شد.
فرآیند واگذاری شماره
فرآیند عدم واگذاری/انصراف از واگذاری شماره

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ شماره به شرح ذیل می باشد:
1- درخواست رسمی دارنده پروانه
2- فرم درخواست شماره (CRA-FRM059)
3- ارائه طرح تجاری

 

 

هزینه ارائه خدمت:
در حال حاضر تعرفه سالانه حق استفاده از هر شماره تخصیص داده شده به تلفن ثابت، تلفن همراه بر اساس مصوبه شماره 2 جلسه 238 مورخ 1395/4/20 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (CRC-GR-1395-0238-2)، می باشد.
مدت زمان ارائه خدمت:
زمان تخصیص شماره در صورت کامل بودن مدارک و پرداخت هزینه مربوطه، حداقل یک هفته و حداکثر 21 روز خواهد بود.

 

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL