نشست بررسی وضعیت شبکه شاد برگزار شد

کد خبر: 32771

سه شنبه 16 شهريور 1400

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست بررسی وضعیت شبکه شاد گفت: با راه‌اندازی شبکه شاد، تهدید کرونا به یک فرصت برای نظام آموزشی کشور تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در این جلسه‌ که با حضور عیسی‌ زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسعود همدانلو قائم مقام رگولاتوری، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول و نمایندگان این دستگاه‌ها برگزار شد؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا کنون سابقه نداشته که حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به صورت همزمان از محتوای چند رسانه ای یک پلتفرم داخلی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه باید با توسعه شبکه شاد، تجربه مثبتی برای کاربران ایجاد کنیم تا هیچ کاربری از این شبکه ناراضی نباشد، عنوان کرد: تلاش ما این است که امسال نیز استفاده از شبکه شاد را رایگان کنیم اما برای تحقق این موضوع باید تامین منابع و سازوکار آن مشخص باشد.
زارع‌پور اقدامات دوره قبلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه دسترسی روستاها به اینترنت پرسرعت را حرکتی جهادی دانست و افزود: در حوزه هوشمندسازی مدارس نیز اولویت ما توسعه زیرساخت‌ها و افزایش پهنای باند است، البته باید منابع آن در بودجه سال آینده مشخص شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد فضایی امن و سالم برای کودکان و نوجوانان را با اجرای طرح صیانت از کودکان در فضای مجازی ممکن دانست و برای اجرایی شدن این طرح تشکیل کارگروهی متشکل از معاونان وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش را پیشنهاد کرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به اینکه راه‌اندازی شبکه شاد و آموزش مجازی، یکی از دستاوردهای کشور در دوران کرونا است، افزود: رایگان بودن شبکه شاد اصل مهمی در این حوزه است که با اجرایی نشدن آن، ممکن است دانش‌آموزان مناطق محروم کشور، آموزش مجازی را از دست بدهند.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL