حضور هیات ج.ا.ایران در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی 2019 (WRC-19)

کد خبر: 32305

سه شنبه 21 آبان 1398

 

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی سال 2019  (WRC-19) با بیش از 3500 شرکت‌کننده از 193 کشور عضو ITU و نمایندگانی از مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی، سازندگان تجهیزات رادیویی، اپراتورها و ... در شرم‌الشیخ مصر از 28 اکتبر تا 22 نوامبر سال جاری میلادی فعالیت خود را آغاز و هم‌اکنون در حال برگزاری است و یک نمایشگاه نیز در منطقه برگزاری کنفرانس برای بازدید شرکت کنندگان مهیا شده است.

وظایف کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی اغلب 6-4 سال قبل از تشکیل آن تعیین می‌گردد، که دستور کار نهایی هر کنفرانس توسط شورای اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) دو سال قبل از کنفرانس و با موافقت اکثریت کشورها تصویب می‌شود.

مطابق اساسنامه ITU، طی کنفرانس WRC معمولا اقدامات ذیل صورت می گیرد:

  • بازنگری مقررات رادیویی و باندهای فرکانسی تخصیص یافته؛
  • طرح و بررسی موضوعات ارتباطات رادیویی در سطح جهان؛
  • ارائه رهنمودهای لازم برای هیات مقررات ارتباطات رادیویی (RRB) و دفتر ارتباطات رادیویی (BR) اتحادیه و مرور فعالیت­ های آن­ها؛
  • تعیین مجموعه پرسش­های لازم برای مطالعه توسط مجمع ارتباطات رادیویی (RA) و گروه ­های مطالعاتی مربوطه به منظور کسب آمادگی لازم برای کنفرانس­های آتی.

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی سال 2019 (WRC-19) دارای 24 دستورکار از جمله دستور کارهای مرتبط با تعیین باندهای فرکانسی لازم برای توسعه آتی سامانه های نسل پنحم موبایل ، بررسی مقررات و روند ثبت و هماهنگی شبکه های ماهواره ای ایستان و غیرایستان در باندهای فرکانسی مختلف، بررسی اقدامات مقرراتی لازم برای حمایت از مدرن سازی سامانه جهانی اضطرار و ایمنی دریایی (GMDSS) و حمایت از معرفی سایر سامانه ماهواره­ای برای ارائه خدمات GMDSS و.... است.

هیاتی از ج.ا.ایران به سرپرستی آقای مهندس فلاح معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این کنفرانس حضور فعال دارد.


 

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL