مهلت ثبت‌نام در آزمون رادیو آماتوری تمدید شد

کد خبر: 32882

چهارشنبه 15 دي 1400 10:37:1

معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی و عمومی تا پایان دی ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نسترن محسنی با اشاره به برگزاری آزمون به صورت الکترونیکی گفت: این تمدید مهلت زمانی با توجه به استقبال علاقه‌مندان به فعالیتهای رادیو آماتوری و به منظور فراهم کردن فرصت کسب آمادگی بیشتر برای متقاضیان انجام شده است و در سال جاری این آزمون علاوه بر علاقه‌مندان دریافت گواهی‌نامه سطح مبتدی، برای دارندگان گواهی نامه سطح مبتدی (درجه سه)، که متقاضی ارتقاء به سطح عمومی (درجه دو) هستند، نیز برگزار می‌شود.
وی درباره نحوه ثبت نام در این آزمون تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند تا پایان وقت اداری روز سی‌ ام دی ماه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس www.cra.ir، منوی خدمات الکترونیک، زیر منوی ارایه مجوزهای رادیویی، سامانه ثبت‌نام در آزمون رادیوآماتوری مراجعه کرده و پس از مطالعه موارد درج شده، برای ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند. متقاضیان دریافت گواهینامه سطح مبتدی که پیش از این در سایت سازمان ثبت‌نام کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد نداشته و صرفاً باید با مراجعه به سامانه، درخواست شرکت در آزمون سال جاری را ارسال کنند.
محسنی تصریح کرد: دارندگان گواهی رادیو آماتوری سطح مبتدی متقاضی ارتقاء به سطح عمومی باید حداقل شش ماه با گواهی‌نامه مبتدی خود فعالیت کرده و گزارش تماس‌های خود را در سامانه رادیو آماتوری ثبت کرده باشند.
معاون امور رادیویی با اشاره به اینکه زمان دقیق برگزاری و جزییات آزمون از طریق پیامک و سایت رگولاتوری اعلام می‌شود، اظهار کرد: سوالات آزمون تئوری رادیو آماتوری در چهار حوزه " مقررات"، "مدارات الکترونیکی - مخابرات"، "انتشار امواج" و "رادیو آماتوری" و آزمون عملی (مورس) نیز شامل دو دسته سوالات شنیداری و نوشتاری تدوین شده است.

*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL