ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری سال آینده آغاز شد

کد خبر: 32336

دوشنبه 23 دي 1398

امکان ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی در نیمه اول سال آینده در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، بخش خدمات الکترونیک، صدور پروانه سرویسهای رادیوئی فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاون رادیوئی این سازمان با اعلام خبر فوق گفت: در سال جاری 216 نفر برای شرکت در آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی ثبت‌نام کرده بودند که از میان آنان 154 نفر به صورت همزمان در ستاد و مناطق رگولاتوری در آزمون کتبی شرکت کرده و 97 نفر از آنان نمره قبولی را کسب کردند. همچنین در آزمون عملی (مورس) 79 نفر حضور داشتند که از این تعداد 68 نفر به عنوان قبول شدگان نهائی آزمون کتبی و عملی معرفی شدند.
نسترن محسنی با اشاره به مفاد آئین‌نامه اجرائی قانون بی‌سیم‌های اختصاصی افزود: براساس این آئین‌نامه، پروانه‌های رادیو آماتوری به سه سطح مبتدی (درجه سه)، عمومی (درجه دو) و پیشرفته (درجه یک) تقسیم می‌شوند که شرایط آزمون و حدود کارکردی هر کدام از سطحها براساس ماده 44 آئین‌نامه متفاوت است و رگولاتوری در سال جاری، پس از شش سال از برگزاری آزمون قبلی، آزمون درجه سه را برگزار کرد.
وی اظهار کرد: سرویسهای رادیو آماتوری و رادیو آماتور ماهواره‌ای دو سرویس از 31 سرویس رادیوئی تعریف شده از سوی اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) است و رادیو آماتورها، افراد علاقه‌مند در حوزه ارتباطات رادیوئی هستند که با دریافت گواهی‌نامه آن، می‌توانند براساس نوع گواهی‌نامه دریافتی خود از طیف‌های فرکانسی استفاده کرده و با شناسه ارتباطی خاص خود (Call Sign) برای برقراری ارتباط اقدام کنند.
محسنی درباره نوع ارتباطات رادیوئی حوزه رادیو آماتوری گفت: ارتباطات رادیوئی در حوزه رادیو آماتوری از جنس بررسیهای فنی، تبادل علمی و عملی، فعالیتهای سرگرمی و تفریحی و غیرتجاری است و رادیو آماتورها صرفاً براساس علاقه‌مندی خود از آن برای مبادله پیام، آزمایش بی‌سیم‌های (فرستنده – گیرنده) ساخت خود، کسب دانش و مهارت در حوزه الکترونیک، مخابرات و ارتباطات، رادیو پورت، مسابقه و برقراری ارتباط اضطراری استفاده می‌کنند.
معاون رادیوئی رگولاتوری افزود: آزمون رادیو آماتوری بعدی نیمه اول سال 99 برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم درصورت امکان و موافقت سایر مراجع نظارتی، این آزمون را به جز سطح مبتدی در سطح عمومی (درجه دو) نیز برگزار کنیم.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL