اجرای پروژه فیبر نوری در استان گیلان آغاز شد

کد خبر: 32234

سه شنبه 18 تير 1398

اجرای 100 کیلومتر از تونل ارتباطی فیبرنوری شهر رشت امروز با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حسین فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه گیلان جزو استان های پیشرو در حوزه ارتباطات و فناوری است، گفت: بر اساس آخرین ارزیابی ها گیلان در رتبه IDI، که یک شاخص توسعه ICT در دنیاست، در جایگاه دهم کشوری قرار دارد.
وی افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ خدمات تلفن همراه در کشور 110 درصد است که این شاخص در گیلان 120 درصد و بالاتر از شاخص کشوری است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: ارائه خدماتی نظیر ADSL، اینترنت نسل 3 و 4 در شهر رشت و دیگر شهرهای کشور نیازمند توسعه زیرساخت هایی همانند فیبرنوری است.
حسین فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه در حوزه ارتباطات و فناوری بجز در بخش شبکه و حوزه های مخابراتی بخش خصوصی سرمایه گذاری می کند گفت: اکنون در همه شهرهای بزرگ گیلان سرمایه گذاران متقاضی ایجاد شبکه های مخابراتی و بسترهای فیبرنوری هستند. 
وی تصریح کرد: این پروژه تسهیل گر بستر الکترونیکی و ارتباطات شهری است. امروز ما در عصر تحول دیجیتال زندگی می کنیم و به عبارتی تحول در همه ارکان زندگی با تاثیر پذیری از فنآوری قرار دارد.
فلاح جوشقانی با بر شمردن ویژگی های فیبر نوری گفت: همگرایی بین سرویس های ثابت و همراه یکی از مزایای اجرای این پروژه است، به گونه ای که در همه مسیرهای شهری و روستایی از فناوری نسل سوم و بالاتر ارتباطات سیار برخوردار می شویم.
وی افزود: سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات ثابت یک سرمایه گذاری راهبردی است و شرکتهای فعال در این بخش باید به سمت همگرایی و سرمایه گذاری در حوزه ثابت تشویق شوند.
فلاح جوشقانی با تاکید بر پتانسیل موجود در شهر رشت در راستای پروژه فیبر نوری گفت: با ایجاد این بستر علاوه بر فراهم شدن پهنای باند لازم برای اتوبوسهای شهری، امکان اتصال فیبر نوری تا درب منازل را نیز خواهیم داشت.
وی افزود: اگر به دنبال ایجاد اشتغال و توسعه زیرساخت ها هستیم راهی جز خدمات آی سی تی و ارتباطات الکترونیکی و هوشمند سازی شهرها نداریم.
رئیس تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر این که بیش از ۹۵ درصد قراردادهای حوزه ارتباطات توسط بخش خصوصی اجرایی می شود، خاطر نشان کرد: ما در وزارت ارتباطات در چارچوب قانون و اختیارات کاملا از این پروژه حمایت خواهیم کرد و امیدواریم پروژه فیبر نوری زودتر از مدت زمان تعیین شده به بهره برداری برسد.

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL