اجرای پروژه فیبر نوری در استان گیلان آغاز شد

کد خبر: 32234

سه شنبه 18 تير 1398

اجرای 100 کیلومتر از تونل ارتباطی فیبرنوری شهر رشت امروز با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حسین فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه گیلان جزو استان های پیشرو در حوزه ارتباطات و فناوری است، گفت: بر اساس آخرین ارزیابی ها گیلان در رتبه IDI، که یک شاخص توسعه ICT در دنیاست، در جایگاه دهم کشوری قرار دارد.
وی افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ خدمات تلفن همراه در کشور 110 درصد است که این شاخص در گیلان 120 درصد و بالاتر از شاخص کشوری است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: ارائه خدماتی نظیر ADSL، اینترنت نسل 3 و 4 در شهر رشت و دیگر شهرهای کشور نیازمند توسعه زیرساخت هایی همانند فیبرنوری است.
حسین فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه در حوزه ارتباطات و فناوری بجز در بخش شبکه و حوزه های مخابراتی بخش خصوصی سرمایه گذاری می کند گفت: اکنون در همه شهرهای بزرگ گیلان سرمایه گذاران متقاضی ایجاد شبکه های مخابراتی و بسترهای فیبرنوری هستند. 
وی تصریح کرد: این پروژه تسهیل گر بستر الکترونیکی و ارتباطات شهری است. امروز ما در عصر تحول دیجیتال زندگی می کنیم و به عبارتی تحول در همه ارکان زندگی با تاثیر پذیری از فنآوری قرار دارد.
فلاح جوشقانی با بر شمردن ویژگی های فیبر نوری گفت: همگرایی بین سرویس های ثابت و همراه یکی از مزایای اجرای این پروژه است، به گونه ای که در همه مسیرهای شهری و روستایی از فناوری نسل سوم و بالاتر ارتباطات سیار برخوردار می شویم.
وی افزود: سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات ثابت یک سرمایه گذاری راهبردی است و شرکتهای فعال در این بخش باید به سمت همگرایی و سرمایه گذاری در حوزه ثابت تشویق شوند.
فلاح جوشقانی با تاکید بر پتانسیل موجود در شهر رشت در راستای پروژه فیبر نوری گفت: با ایجاد این بستر علاوه بر فراهم شدن پهنای باند لازم برای اتوبوسهای شهری، امکان اتصال فیبر نوری تا درب منازل را نیز خواهیم داشت.
وی افزود: اگر به دنبال ایجاد اشتغال و توسعه زیرساخت ها هستیم راهی جز خدمات آی سی تی و ارتباطات الکترونیکی و هوشمند سازی شهرها نداریم.
رئیس تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر این که بیش از ۹۵ درصد قراردادهای حوزه ارتباطات توسط بخش خصوصی اجرایی می شود، خاطر نشان کرد: ما در وزارت ارتباطات در چارچوب قانون و اختیارات کاملا از این پروژه حمایت خواهیم کرد و امیدواریم پروژه فیبر نوری زودتر از مدت زمان تعیین شده به بهره برداری برسد.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL