نظرسنجی تخصصی در مورد راهبری گذار شبکه ارتباطی کشور به سمت نسل پنجم فناوری های ارتباطات سیار

کد خبر: 32339

يكشنبه 20 بهمن 1398

 

با توجه به تحولات تکنولوژیک در حوزه توسعه زیرساخت های ارتباطی به ویژه در بخش شبکه های تلفن همراه سرمایه گذاری جدی در سطح جهان برای راه اندازی شبکه های مبتنی بر G در حال انجام است و سیاست های جدی از سمت رگولاتوری ها در جهت تشویق اپراتورها به منظور راه اندازی و پیاده سازی این شبکه صورت گرفته است. این سیاستگذاری ها با هدف کاهش هزینه ها و ریسک سرمایه گذاری از یک سوی و تحریک تقاضا برای خدمات نوین مبتنی بر فناوری های G از سوی دیگر است.

 در حال حاضر، تعداد محدودی از کشورها شبکه G را اجرا کرده ولیکن اغلب کشورها در حال پیاده سازی یا اجرای پایلوت می باشند. طبیعتاً سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان متولی اصلی در این حوزه باید نقشه راه و برنامه اجرایی مؤثری در این جهت داشته باشد.

ایجاد کمیته راهبری گذار به نسل پنجم شبکه های ارتباطی کشور (G) متشکل از مسئولان ارشد سازمان، اپراتورهای تلفن همراه و ذینفعان دیگر متناسب با صلاحدید سازمان جهت هم اندیشی و همفکری در راستای نیل به هدف مذکور میباشد. از وظایف مهم این کمیته تدوین نقشه راه گذار به نسل پنجم شبکه موبایل کشور بوده است که اقدامات مهمی تاکنون جهت آماده سازی آن از سوی رگولاتوری از جمله برگزاری جلسات متعدد بحث و همفکری با حضور مشاوران، صاحبنظران و اپراتورها صورت گرفته است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه روند تدوین و تکمیل نقشه راه گذر شبکه ارتباطی کشور به سمت نسل پنجم فناوری های ارتباطات سیار (G)، به دنبال اخذ نظرات صاحبنظران و ذینعفان مختلف این حوزه می باشد. لذا از همه علاقمندان دعوت می شود تا پاسخ های خود به سوالات مطرح در این نظرسنجی را به صورت مکتوب حداکثر تا پایان وقت اداری دوشنبه پنجم اسفندماه سال جاری به آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از پل سیدخندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۷۱ ،ساختمان شماره یک سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاونت امور رادیویی و یا به آدرس پست الکترونیکی RadioDep@cra.ir ارسال نمایند.

دریافت فایل نظرسنجی تخصصی در مورد راهبری گذار شبکه ارتباطی کشور به سمت نسل پنجم فناوری های ارتباطات سیار

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL