گزارش رویدادهای بین المللی شماره 33 دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی منتشر شد

کد خبر: 32532

شنبه 24 آبان 1399 11:24:9

امروزه به سختی می‌توان نقش حیاتی اینترنت را در زندگی بشر انکار نمود، به ویژه در دوران همه‌گیری کرونا که این شبکه‌ی ارتباطی بستر برگزاری جلسات کاری و کلاس‌های درس گردیده و نیز امکان دورکاری را برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان فراهم ساخته است.

با این حال، دیگر اینترنت تنها یک شاهراه ارتباطی محسوب نمی‌شود و کارکردهای دیگری نیز یافته است. یکی از کارکردهای نوین آن، تبادل پول میان کاربران در سراسر جهان در قالب رمزارزهایی همچون بیت‌کوین است. با استفاده از بیت‌کوین می‌توان هر مبلغی را بدون نیاز به یک نهاد واسط به سایرین واریز کرد. همچنین با توسعه‌ی فناوری زنجیره بلوکی انتظار می‌رود در آینده قراردادهایی همچون حق مالکیت، بیمه و ... به صورت توزیع‌شده قابل انجام گردد.

یکی دیگر از کارکردهای اینترنت و به‌خصوص شبکه‌های موبایل (از جمله نسل پنجم موسوم به 5G)، ایجاد و توسعه‌ی بستر محیط‌های هوشمند همچون شهرهای هوشمند، خانه‌های هوشمند و صنایع هوشمند است که در تعامل با هوش مصنوعی و کلان‌داده، جهان را دگرگون خواهد ساخت - کما اینکه تاکنون نیز تاثیر شگرف خود را بر جای گذاشته است.

در این میان، نقش رگولاتورهای ارتباطات و فناوری اطلاعات بیش از هر زمان دیگری اهمیت می‌یابد. تنظیم‌گری شبکه‌های ارتباطی در دورانی که اینترنت، زنجیره بلوکی، هوش مصنوعی، کلان‌داده و چندین فناوری دیگر سرنوشت مشترک پیدا کرده‌اند امری خطیر محسوب می‌شود که مستلزم همکاری و همفکری نهادهای مختلف مقررات‌گذار چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی است.

موارد فوق در گزارش رویدادهای بین المللی شماره 33 دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی در آدرس ذیل انتشار یافته است.

https://asnad.cra.ir/fa/Public/Documents?parentId=e11f5f87-4647-e611-80c8-005056874efe

https://asnad.cra.ir/fa/Public/Documents?parentId=e۱۱f۵f۸۷-۴۶۴۷-e۶۱۱-۸۰c۸-۰۰۵۰۵۶۸۷۴efe

    
*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL