وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: رگولاتوری مغز متفکر و چشم بیدار ارتباطات کشور است

کد خبر: 32810

سه شنبه 6 مهر 1400

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مغز متفکر و چشم بیدار ارتباطات کشور و بازوی حاکمیت در حفظ حقوق مردم است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در جمع مدیران و معاونان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حضور یافت و از بخش‌های مختلف این سازمان دیدن کرد. در این دیدار، رئیس سازمان و معاونان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سازمان و چالش‌های پیش رو در حوزه رگولاتوری را مطرح کردند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، زندگی بشر را دگرگون کرده است، گفت: اکنون زندگی‌ها بدون استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری ارتباطات و اطلاعات دشوار شده و این بخش همه عرصه‌های زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است.
وی افزود: در چنین شرایطی، دولت می‌بایست خود را به روز کرده و ابزارهای حفاظت از حقوق مردم در این فضا را فراهم کند.
زارع‌پور در ادامه با تأکید بر اهمیت نقش رگولاتوری گفت: با افزایش کاربردهای ارتباطات و خدمات فناورانه پایه، نقش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و در کل نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر می‌شود؛ بنابراین باید تنظیم گری حوزه خدمات فضای مجازی و حوزه فناوری اطلاعات را تقویت کنیم. وی با تأکید بر اینکه اعمال حاکمیت به معنای حفظ حقوق مردم است، گفت: اگر می‌خواهیم واقعاً حافظ حقوق مردم در فضای مجازی باشیم باید پرقدرت‌تر از گذشته و در عمل ظاهر شویم و به اعتقاد من مجموعه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مغز متفکر این حوزه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت تجهیز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به ابزارهای جدید برای استیفای حقوق مردم در فضای مجازی گفت: در اعمال حاکمیت سازمان تنظیم مقررات، به‌روزرسانی در تنظیم‌گری ضروری است تا هر جا که احساس شد حقوق مردم در حال تضییع است با قوت و قدرت ورود کند. وی با اشاره به بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی در کمیسیون ویژه مجلس بر حضور فعال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ارائه نظرات کارشناسی در جلسات این کمیسیون تاکید کرد و گفت: ابزار اعمال حاکمیت ما در حوزه ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و نباید این ابزار دچار خدشه شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بنابراین ضروری است که در بررسی این طرح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور فعال داشته باشد و همه جوانب با تمرکز بر دیدگاه‌های کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.
زارع‌پور در ادامه بار دیگر با انتقاد از توسعه نامتوازن اینترنت ثابت و همراه در کشور گفت: باید در دوره جدید هم توسعه دسترسی همراه و هم ثابت مورد توجه جدی قرار گیرد و در عین حال، نگاه و توجه ویژه ای به توسعه دسترسی ثابت از طریق فیبرنوری به منازل و بنگاهها صورت گیرد به گونه ای که مردم در دو سال آینده ثمرات آن را لمس کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خاتمه با اشاره به سامانه‌هایی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور الکترونیکی کردن خدمات راه‌اندازی کرده یا در دست راه‌اندازی دارد، گفت: آنچه واضح است در این سازمان کارهای خوبی انجام‌گرفته اما پیوست مناسب اطلاع‌رسانی برای معرفی سامانه‌های کاربردی طراحی نشده است و هنوز بسیاری از این سامانه‌ها برای مردم ناشناخته‌اند؛ بنابراین باید سامانه‌های خدمات‌رسان را با طراحی پیوست رسانه‌ای مناسب سریع تر تکمیل و در دسترس مردم قرار گیرد.
همچنین در این جلسه حسین فلاح جوشقانی، رئیس رگولاتوری علاوه بر بیان تاریخچه شکل گیری این سازمان گفت: توسعه دسترسی به خدمات فاوا و نظارت بر عملکرد ارائه کنندگان خدمات، افزایش بهره‌وری و اعمال حاکمیت بر منابع کمیاب بخش فاوا، افزایش سطح رضایتمندی ذینفعان، افزایش حجم بازار ارتباطات، ارتقای جایگاه رگولاتوری کشور و صیانت از حقوق فاوای کشور در منطقه و جهان از مهمترین اهداف راهبردی رگولاتوری است که در چهار سال گذشته سعی کرده ایم در تمام این حوزه ها فعالیت کنیم.
وی صدور پروانه برای خدمات مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات و تدوین و تنظیم مقررات، آئین‌نامه ها و تعرفه‌های تمام خدمات در بخش های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات را از وظایف رگولاتوری دانست و افزود: کنترل کیفی و تایید نمونه تجهیزات شبکه‌های مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات در کشور، اداره دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و نظارت بر حسن اجرای مصوبات آن، نظارت بر عملکرد دارندگان پروانه فعالان بازار و رسیدگی به تخلفات، تنظیم، مدیریت و کنترل فضای فرکانسی کشور و استفاده بهینه از فرکانس و نمایندگی، عضویت و حضور در مجامع و اتحادیه های منطقه ای و بین المللی نیز از دیگر وظایف این سازمان است.
فلاح جوشقانی صدور پروانه و مجوز خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات، رادیویی، صدور گواهی تایید نمونه تجهیزات حوزه ICT، مدیریت منابع محدود و صیانت از حقوق ذینفعان را به عنوان برخی از فعالیت های رگولاتوری عنوان کرد و گفت: برای مدیریت و عملکرد بهتر این بخش مصوبات مختلفی تدوین و در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده است که در این مسیر علاوه بر انجام مطالعات و پژوهش‌های مختلف از ظرفیت سازمان های تخصصی صنفی مانند سازمان نظام صنفی رایانه ای، اپراتورها و سندیکاهای تخصصی استفاده کرده و انتشار با نظرخواهی عمومی از نظرات فعالان و صاحب‌نظران این بخش نیز بهره برده ایم.
رئیس رگولاتوری در ادامه با اشاره به اینکه در نتیجه این اقدامات، مصوبات مهمی در حوزه ICT کشور تصویب شده است، مصوبه "بیت استریم (استفاده از ظرفیت های شرکت مخابرات در توسعه اینترنت ثابت)"، " واگذاری باند ۲۳۰۰ و تمدید پروانه شرکت ارتباطی ایرانسل"، "اصول حاکم بر پروانه فعالیت اپراتور ماهواره ای مخابراتی"، "تعرفه عمده فروشی خدمات پایه"و... را از جمله مصوبات مهم کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در چند سال گذشته دانست.
وی افزود: پیش از این اپراتورها موظف بودند سه درصد حق السهم خود را به خزانه دولت واریز کنند، اما براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورها به جای پرداخت سهم به دولت، خودشان سه درصد را صرف توسعه روستایی کردند. علاوه بر این در مصوبه 310 کمیسیون تنظیم مقررات مبلغ حق السهم و هزینه (USO) در پروانه شرکت مخابرات ایران، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و شرکت خدمات ارتباطی رایتل نیز از 3 درصد به 4 تغییر کرد که همین موضوع باعث افزایش توسعه خدمات ارتباطی در روستاها شد و خدمات ارتباطی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار، از 18 هزار و 100 روستا در سال 96 به 39 هزار و 465 روستا تا پایان خرداد 1400 رسید.
فلاح جوشقانی سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات (195) را یکی از سامانه های مهم این سازمان دانست و درباره آمار این سامانه گفت: تعداد شکایات ثبت شده در این سامانه از 52 هزار و 734 شکایت در سال 96 به 203 هزار 177 شکایت در سال 99، رسیده است، با این وجود میانگین زمان رسیدگی به شکایت از بیش از 15 روز در سال 96 به 6 روز در سال 99 کاهش پیدا کرده است.
رئیس رگولاتوری با اشاره به افزایش 275 درصدی راه اندازی سامانه های نظارتی در چهار سال گذشته، عنوان کرد: سامانه نت سنج پلاس، سامانه متمرکز نظارت بر شبکه اپراتورهای سیار (سانا)، سامانه اندازه گیری تجمعی شدت امواج الکترومغناطیسی، سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مردم (۱۹۵)، سامانه احراز اصالت تجهیزات دارای سیم کارت (رجیستری)، سامانه دسترسی پهن‌باند خانگی xDSL Plus، سامانه صدور پروانه دفاتر پیشخوان، سامانه صدور پروانه تولید و فروش تجهیزات رادیویی و... از پرکاربردترین سامانه‌های رگولاتوری هستند.
وی توسعه 2 و نیم برابری حجم بازار با وجود محدودیت افزایش هزینه‌های حوزهICT ، افزایش پوشش جاده‌ای و ریلی با استفاده از خدمات رومینگ، زمینه سازی برای حضور بازیگران تازه در عرصه های جدید، قانونمندتر شدن بازار خدمات و تجهیزات، اجرای طرح‌های رجیستری، مدیریت خدمات ارزش افزوده، کسب امتیاز لازم برای ورود به نسل چهارم رگولاتوری را از جمله مهمترین دستاوردهای رگولاتوری در چهار سال گذشته دانست.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عدم توسعه بخش ارتباطات ثابت را یکی از چالش های اصلی حوزه ICT خواند و گفت: در این بخش انحصار امکانات پایه در شبکه دسترسی و انتقال و همچنین عدم تمایل به سرمایه‌گذاری مناسب در بخش باندپهن ثابت، منجر به عدم توسعه این بخش شده است.
فلاح جوشقانی تحریم ها و افزایش هزینه‌های ارزی، عدم تناسب و توازن در تعرفه گذاری، ضعف ضمانت اجرایی مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، عدم تعامل با رگولاتوری بخش های مختلف، نیاز به باندهای فرکانسی جدید، عدم همکاری مناسب سایر نهادها مانند شهرداری ها برای توسعه شبکه های ثابت و همراه و ... را از مهمترین چالش های بخش ICT در کشور دانست.

*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Accessibility
Powered by Tetis PORTAL