اعلام آمادگی ITU برای ارایه مشاوره در توسعه پهن باند ثابت در ایران

کد خبر: 32931

سه شنبه 17 اسفند 1400 11:33:28

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در حاشیه چهارمین سمپوزیوم جهانی استانداردسازی (GSS) و مجمع جهانی استانداردسازی مخابرات (WTSA) با دبیرکل جامعه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه (APT) و مدیر بخش توسعه مخابرات اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU-D) دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، صادق عباسی شاهکوه در دیدار با خانم دورین بوگدان مارتین، مدیر بخش توسعه مخابرات ITU طرح ملی توسعه دسترسی ثابت مبتنی بر فیبر نوری در ایران را تشریح کرد. خانم بوگدان نیز آمادگی ITU برای ارایه مشاوره به ج.ا.ایران در حوزه توسعه پهن باند ثابت، تدوین مقررات مربوط، نحوه تشویق به مشارکت بخش خصوصی، اتصال مدارس و تبادل تجربه در زمینه نحوه اجرای توسعه فیبر نوری را اعلام کرد.
همچنین عباسی شاهکوه در دیدار با آقای کندو، دبیرکل
APT بر گسترش همکاری‌های بین ایران و جامعه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه (APT) تاکید کرد. کندو نیز از نقش فعال ج.ا.ایران در APT قدردانی کرد. در این دیدار هماهنگی‌های لازم برای برگزاری نشست بعدی شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا (SATRC) در ایران انجام شد.
چهارمین سمپوزیوم جهانی استانداردسازی (
GSS) و مجمع جهانی استانداردسازی مخابرات (WTSA) با حضور نمایندگان ۱۹۳ کشور عضو اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) از ۹ تا ۱۸ اسفند (۲۸ فوریه تا ۹ مارس) در ژنو برگزار می‌شود.
این اجلاس بعنوان مهمترین رویداد بخش استانداردسازی
ITU هر چهار سال یکبار با هدف جمع‌بندی و رسیدگی به تمامی امور مربوط به استانداردسازی در حوزه مخابرات، تعیین جهت، تعیین ساختار و سیاستها، تدوین موضوعات رگولاتوری مربوط به استانداردسازی و نیازهای خاص کشورهای در حال توسعه و تعیین رئیس و نایب رئیس گروههای مطالعاتی برگزار می‌شود.

*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL