بررسی وضعیت ارتباطی استان کهگیلویه و بویراحمد در سفر رئیس رگولاتوری

کد خبر: 32279

چهارشنبه 3 مهر 1398

نشست بررسی مشکلات ارتباطی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات و برخی از مدیران این سازمان و اپراتورهای ثابت و سیار در یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در این نشست وضعیت پوشش تلفن همراه در شهرها و جاده‌ها، ضریب نفوذ تلفن ثابت و میزان تقاضا در این زمینه و وضعیت ارتباطی و فناوری اطلاعات در روستاهای این استان بررسی شد.
براساس این گزارش؛ بهینه‌سازی تجهیزات، تبادل رومینگ بین اپراتورها، ایجاد سایت‌های جدید و اشتراک منابع در پوشش جاده‌ها از جمله راهکارهائی بود که در این نشست برای رفع مشکلات موجود در استان مطرح شد.
همچنین حسین فلاح جوشقانی در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با استاندار در تشریح وضعیت ICT این استان گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در شاخصهای ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) با ارتقاء 6 رتبه ای نسبت به سال 92 رتبه 21 را در بین استانهای کشور در سال جاری کسب کرده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: کوهستانی بودن 78 درصد از مساحت استان، نبود یا کمبود مسیرهای پشتیبان و ضعف زیرساختهای لازم برای پوشش مانند برق در مسیرهای جاده ای از عمده ترین مشکلات ارتباطی استان کهگیلویه و بویراحمد است.
همچنین کمک برای ایجاد زیرساخت های لازم از طریق هماهنگی با سایر دستگاهها مانند وزارت نیرو و شهرداری و تلاش برای تامین امنیت سایتها و امکانات ارتباطی که در مسیرهای غیرشهری فعال هستند از موضوعاتی بود که در دیدار رئیس رگولاتوری با استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL