کسب دستاوردهای بیشتر در گرو هماهنگی منطقه‌ای است

کد خبر: 32217

سه شنبه 21 خرداد 1398

استفاده از فناوریهای حوزه ICT، درصورت هماهنگی و ایجاد توازن بین کشورهای منطقه‌ای و جهان، دستاوردهای بیشتری را از نظر اقتصادی و اجتماعی ایجاد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، معاون امور رادیوئی این سازمان در نشست کارگروه طیف شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا و اقیانوسیه (SATRC) ضمن بیان مطلب فوق گفت: مدیریت بهینه طیف برای استفاده کارآمد از فناوریهای نوین مانند 5G و IOT بسیار اهمیت دارد. بر همین اساس در قالب شورای رگولاتوری‌های آسیا و اقیانوسیه ضرورت دارد بیش از گذشته تجربه‌هایمان را در این نشست‌ها به اشتراک گذاشته و در مسیر ایجاد هم‌افزایی بیشتر گام برداریم.
نسترن محسنی افزود: شواهد نشان می‌دهد تکنولوژی‌های نوین ارتباطی و فناوری اطلاعات در منطقه آسیا و اقیانوسیه متقاضی زیادی داشته و با سرعت بالایی رشد می‌کند، این منطقه، منطقه خاصی است و چنانچه بعنوان رگولاتور با اطلاع دقیق‌تر و کارآمدی بیشتر در این حوزه متمرکز شویم، تمامی کشورهای منطقه از دستاوردهای بهینه آن بهره‌مند می‌شوند. امیدوارم نشست کارگروه طیف SATRC با ایجاد هم‌افزایی در این زمینه، دستاوردهای خوبی داشته باشد.
نشست کارگروه طیف شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا و اقیانوسیه (SATRC) با حضور نمایندگان کشورهای ایران، افغانستان، بنگلادش، بوتان، پاکستان، هندوستان، مالدیو و نپال صبح امروز در تهران آغاز شد. ارزیابی شیوه‌های فعلی در مدیریت طیف و توسعه نقشه راه طیف، هماهنگی فرکانسی بین مرزی و انعقاد موافقتنامه، شناسائی باندهای فرکانسی جدید برای اینترنت اشیاء (IOT) با توجه به فن‌آوری‌های دسترسی جدید برای IOT، ارایه تجربیات ایران در زمینه IOT ... از موضوعاتی است که در این نشست بررسی می‌شود.


 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL