وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات :

مردم ما شایسته سرعت های چند صد مگابیت بر ثانیه هستند

کد خبر: 32914

دوشنبه 25 بهمن 1400 18:30:0

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین آغاز طرح توسعه شبکه پر سرعت فیبر نوری با اشاره به اهمیت این شبکه، تحقق این پروژه را در گرو همکاری تمام دستگاه‌ها و بخش خصوصی عنوان کرد.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین آغاز طرح توسعه شبکه دسترسی ثابت مبتنی بر فیبر نوری (FTTx) با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های ارتباطات کشور، گفت: امروز ارتباطات پرسرعت و با کیفیت به یک ضرورت برای جوامع بشری تبدیل شده است.
زارع‌پور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم به دنبال ایجاد شبکه‌ای پر سرعت و امن در کشور است، گفت: پروژه توسعه فیبر نوری منازل و کسب و کارها که مصوبه شورای عالی فضای مجازی است، یک پروژه ملی است و نیاز به هماهنگی با بقیه دستگاه‌ها و همکاری بخش خصوصی دارد.
وزیر ارتباطات به همکاری بقیه دستگاه‌ها در این پروژه اشاره کرد و گفت: در این باره با وزارت نیرو و شهرداری‌ها برای استفاده از زیرساخت‌ها و امکانات آنان تفاهمات خوبی صورت گرفته است.
وی به لایحه بودجه سال آینده نیز اشاره کرد و افزود: بر اساس این لایحه دستگاه‌های اجرایی و عمومی کشور، زیرساخت‌های مازاد خود را برای توسعه شبکه فیبرنوری کشور با تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات در اختیار بخش خصوصی قرار دهند که این اقدامی کلیدی برای افزایش سرعت اجرای این پروژه بزرگ است.
زارع پور با اشاره به اینکه با تحقق این شبکه پرسرعت بال نخست شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی می‌شود، گفت: با راه‌اندازی این شبکه، انواعی از خدمات متنوع و با کیفیت را به عنوان بال دوم شبکه ملی اطلاعات در این بستر به مردم ارائه می‌کنیم.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: دور نیست زمانی که مردم تمام کارهای خود از دستگاه‌های دولتی را بدون مراجعه حضوری انجام دهند.
وی از راه‌اندازی فاز نخست پنجره واحد خدمات دولت در اردیبهشت‌ ماه سال آینده خبر داد و افزود: در بودجه سال آینده نیز به دستگاه‌ها تکلیف شده که خدمات خود را به صورت الکترونیکی و از طریق پنجره واحد خدمات دولت ارائه کنند.
زارع‌پور با اشاره به اینکه همزمان با این توسعه باید شبکه انتقال درون شهری و بین استانی هم تقویت شود، گفت: هفته آینده مراسم قرارداد افزایش 70 درصدی شبکه زیرساخت کشور برگزار می‌شود و در جریان این پروژه با استفاده از توان و تجهیزات داخلی طی 9 ماه ، انشالله 70 درصد به ظرفیت شبکه زیرساخت کشور اضافه می شود.
وی همچنین افزود: برنامه ما این است که ظرفیت شبکه زیرساخت کشور را طی سه سال از 30 ترابیت بر ثانیه به 120 ترابیت بر ثانیه برسانیم.
وزیر ارتباطات انجام این پروژه‌ها را در گرو مشارکت و همراهی تمام دستگاه‌های دولتی و همکاری بخش خصوصی در کنار هم دانست.

*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL