ج.ا.ایران و عراق موافقتنامه همکاری برای زائرین اربعین امضاء کردند

کد خبر: 31856

يكشنبه 30 مهر 1396

در جلسه دوجانبه بین وزرای ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و عراق، طرفین یک موافقتنامه همکاری مشترک مشتمل بر تقویت روابط، بویژه در ایام مراسم اربعین امضاء کردند.

بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی، در جلسه منعقده بین جناب آقای مهندس آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و جناب آقای «حسن کاظم الراشد» وزیر ارتباطات عراق، طرفین اهمیت مراسم اربعین و لزوم ارائه خدمات کامل و فراهم کردن تسهیلات مناسب برای زائرین، با تأکید بر لزوم بهبود و تقویت شبکه ارتباطی عراق، را مورد توجه قرار دادند.

آقای مهندس جهرمی توانایی و امکانات بالقوه کشورمان را در زمینه مخابرات و انتقال ترافیک داده­ها شرح دادند و درخواست ج.ا. ایران برای مشارکت در پروژه­های مربوط به بازسازی زیرساخت ارتباطی عراق بوسیله شرکت های بخش خصوصی ایران را مطرح نمودند.

در این جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همچنین موضوع اشتغال زایی در  حوزه ICT را با همتای عراقی خود مطرح و آمادگی ایران برای همکاری زمینه را اعلام نمودند.

آقای «حسن کاظم الراشد» وزیر ارتباطات عراق با اشاره به حمایت ایران از عراق در جنگ علیه تروریسم و تشکر برای تداوم این کمک ها و حمایت ها در بخش های گوناگون، از بکارگیری امکانات بالقوه و توانایی ایران در حوزه ICT استقبال کردندو خواستار انعقاد موافقتنامه های دوجانبه در این زمینه شدند.

در خاتمه، اسناد موافقتنامه برای همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و عراق در زمینه تقویت خدمات ارتباطی، بویژه در ایام اربعین، بین طرفین امضاء و مبادله شد.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL