گزارش رویدادهای بین المللی شماره 38 دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی منتشر شد

کد خبر: 32881

سه شنبه 14 دي 1400 9:27:2

 در بسیاری از نقاط جهان، بازگشت به زندگی عادی همانند قبل از همه‌گیری کووید-19 هنوز محقق نشده است. همانطور که جهان برای خروج از این همه‌گیری برنامه‌ریزی می کند، اتصال به اینترنت همچنان نقش محوری را برای کشورها، جوامع و افراد ایفا می‌کند.
در زمینه‌ی زیرساخت‌های اینترنتی، دولت‌ها به مسائل نابرابری در دسترسی، پذیرش و مقرون به صرفه بودن آن، علاقه زیادی نشان می‌دهند. اپراتورهای شبکه‌های اینترنتی و ارائه‌دهندگان خدمات نه تنها برای گسترش شبکه‌های اینترنتی بلکه برای افزایش ظرفیت و پاسخ به شتاب در تقاضای پهن‌باند سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی می‌کنند. رگولاتورها، نه تنها در ارتباطات، بلکه در بخش‌های دیگر، به طور فزاینده‌ای اهمیت فناوری دیجیتالی را در تمام جنبه‌های فعالیت اقتصادی شناسایی می‌نمایند.
به نظر می رسد سیاست‌های باز و مشارکتی رگولاتوری، تأثیر مثبت زیادی بر سرمایه‌گذاری در بخش موبایل داشته باشد. به این ترتیب که با سرمایه‌گذاری بیشتر، افزایش پوشش و کاهش قیمت برای مصرف‌کننده محقق می شود و پذیرش ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش می‌یابد. همچنین حدود دو سال پس از اتخاذ این سیاست، شاهد رشد اقتصادهای ملی خواهیم بود.
نسل پنجم ارتباطات سیار (5G) در حال تجاری‌سازی است و اپراتورها، تلاش می‌کنند تا خدمات مرتبط با 5G را برای دسترسی تعداد بیشتری از مصرف‌کنندگان ارائه ‌دهند.
قانون‌گذاران باید خود را متحول کنند تا بتوانند نوآوری‌هایی ارائه دهند که از کاربران محافظت ‌کرده و خدمات با کیفیت بالا را تضمین ‌نمایند. فرآیندهای سیاست‌گذاری شفاف و پاسخگو در ایجاد اعتماد عمومی نقش اساسی دارند که شامل اطلاعات به موقع، در دسترس، قابل اجرا و پاسخگو در قبال اقدامات و تصمیمات است.

موارد فوق در گزارش رویدادهای بین المللی شماره 38 دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی انتشار یافته است.


*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL