فناوری‌های دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سالم

کد خبر: 32962

يكشنبه 25 ارديبهشت 1401 12:58:47

دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU)، "فناوری‌های دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سالم" را بعنوان شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی (WTISD) سال ۲۰۲۲ اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، هالین ژائو در این پیام عنوان کرده است: دسترسی برابر به فناوری‌های دیجیتالی، تنها یک مسئولیت اخلاقی نیست، بلکه برای رفاه و پایداری جهانی ضروری است.

اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) به مناسبت روز  جهانی مخابرات و جامعه اطلاعات (WTISD) از سال 1969 هر ساله روز 17 می را به منظور بزرگداشت تاسیس ITU و امضای اولین کنوانسیون بین المللی تلگراف در سال 1865 جشن گرفته است.

بالا رفتن سن جمعیت جهان، روند جمعیتی تعیین‌کننده قرن ۲۱ خواهد بود - در عین حال جوامع ما به دنبال فرصت‌های حاصل از این روند هستند. مخابرات و ICTs می‌توانند در تحقق روند سالم سالمندی موثر واقع شوند. همچنین در کمک به مردم در ساختن شهرهای هوشمند، مبارزه با تبعیض‌های مبتنی بر افزایش سن در محیط کار، حصول اطمینان از شمول مالی افراد سالمند، و حمایت از میلیون‌ها مراقبت‌کننده در سرتاسر جهان موثر هستند.

روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی این امکان را برای کشورهای عضو ITU، شرکاء و سایر ذینفعان فراهم می نماید که آگاهی خود را در خصوص نقش مهم مخابرات و ICTs در حمایت از مردم برای سالم، متصل و مستقل ماندن هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ احساسی و مالی بالا ببرند و زندگی سالمی را با افزایش سن تجربه کنند. همچنین یادآور نقش حیاتی مخابرات و ICTs برای پایداری سیستم‌های اقتصادی و بهداشتی است.

اتحادیه بین‌المللی ارتباطات به عنوان قسمتی از تلاشش، هم جهت با دهه سالمندی سالم سازمان ملل متحد و شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی مبنی بر "فناوری‌های دیجیتالی برای افراد سالمند و سالمندی سالم"، از کشورهای عضو دعوت می‌کند تا با ارائه طرح‌های ابتکاری ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی خود در تسریع فناوری‌های دیجیتالی برای سالمندان و سالمندی سالم مشارکت داشته باشند.

*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL