سازمان تنظیم مقررات امتیاز نسل سوم رگولاتوری را کسب کرد

کد خبر: 32262

شنبه 26 مرداد 1398

معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری اعلام کرد: براساس رتبه‌بندی اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی امتیاز رگولاتوری نسل سوم را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سید بابک ابراهیمی افزود: رگولاتوری ایران در سال 2017 با 77 امتیاز رتبه 87 را در میان رگولاتوری‌های عضو ITU کسب کرده بود که در سال 2018 با کسب 5 امتیاز بالاتر به رتبه 75 ارتقاء یافت.
وی درباره شاخص‌های ارزیابی ITU اظهار کرد: اتحادیه جهانی ارتباطات عملکرد رگولاتوری کشورهای عضو را در چهار حوزه اختیارات، وظایف، نظام رگولاتوری و چارچوب رقابتی و براساس شاخص‌هایی همچون میزان رقابتی بودن بازارهای مختلف، اجرای طرح ترابردپذیری، نظارت بر خدمات و طیف فرکانس، نوع مجوزهای صادر شده، نظارت بر کیفیت خدمات و ... ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی سعی دارد با تداوم ارتباط نزدیک با سازمانهای تخصصی بین‌المللی و اجرای برنامه‌های عملیاتی و کسب حداقل 85 امتیاز، جایگاه نسل چهارم رگولاتوری را کسب کند، درباره تفاوت رگولاتوری نسل سوم و چهارم گفت: رگولاتوری نسل سوم، سرمایه‌گذاری، نوآوری، دسترسی به ICT، رقابت در خدمات و حمایت از مصرف‌کننده را فراهم می‌کند. اما در رگولاتوری نسل چهارم علاوه بر این موارد، تدوین مقررات یکپارچه برای رسیدن به اهداف اجتماعی و اقتصادی و مشارکت عمومی در تدوین مقررات نیز در رگولاتوری‌ها ارزیابی می‌شود.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL