آماده‌سازی واگذاری 250 هزار پورت پرسرعت در اهواز

کد خبر: 32436

چهارشنبه 8 مرداد 1399

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب از واگذاری 250 هزار پورت اینترنت پر سرعت (FTTC) تا پایان سال در اهواز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، علیرضا ملکی جهان عنوان کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه، طرح کلان شبکه ملی اطلاعات و پروژه‌های مصوب کارگروه ویژه ستاد اقتصاد مقاومتی، پوشش 80 درصدی خانوارها به پهن باند ثابت با سرعت 30 تا100 مگابیت بر ثانیه از اولویت‌های مهم کشور محسوب می‌شود، بر همین اساس در سال 98 پروژه اینترنت پرسرعت FTTC به منظور واگذاری VDSL به مشترکان با 15 هزار پورت در دزفول راه‌اندازی شد و اکنون دو هزار و 500 مشترک از این سرویسها استفاده می‌کنند.
وی افزود: در پروژه FTTC علاوه بر دسترسی کاربران به اینترنت با سرعت بالاتر، می‌توان به ارتباط پایدارتری دست پیدا کرد. در واقع در تکنولوژی FTTC به دلیل کوتاهی فاصله انتقال داده، سرعت اینترنت حداقل 25 مگابیت بر ثانیه است، البته هر چه کابینت‌ها در فاصله نزدیکتر بوده و تجهیزات به روز تر باشند، سرعت اینترنت افزایش می‌یابد، به عنوان مثال در تست سرعت انجام شده در اهواز، سرعت اینترنت FTTC تا 80 مگابیت بر ثانیه ثبت شده است.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب، درباره تمهیدات پیش‌بینی شده برای پایداری ارتباطات استان خوزستان در شرایط فعلی گفت: به دلیل مشکلات جوی و آب و هوایی کشور و بروز قطعی‌های ناشی از ریزگردها و گرمای هوا در سال گذشته، برنامه نظارتی مدونی با عنوان دستورالعمل جامع پایش سیستمهای تغذیه و پشتیبان تغذیه نیروی برق سایت‌های تلفن همراه در رگولاتوری تدوین شده است.
ملکی جهان افزود: براساس این دستورالعمل از ابتدای سال 99 تاکنون با هماهنگی رگولاتوری و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانهای لرستان، ایلام و خوزستان و اپراتورهای سیار و ثابت، اقداماتی مانند برقراری مسیرهای پشتیبان فیبر در منطقه، انجام مانیتورینگ بر خط اپراتورهای سیار و ثابت، استقرار دیزل ژنراتورهای سیار در نقاط حساس، استقرار اکیپ‌های گشت‌زنی به منظور حفاظت از فیبر در مسیرهای حیاتی، هماهنگی برای تهیه، تامین و نظارت بر سوخت دیزل ژنراتورهای سیار و هماهنگی برای اعزام اکیپ‌های رفع خرابی برای پایداری شبکه پسیو در زمان بحران انجام شده است.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL