توسعه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه ارتباطات

کد خبر: 32200

شنبه 28 ارديبهشت 1398

کارگروه دو روزه توسعه همکاری­ های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه ارتباطات به سرپرستی حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشورمان و المار ولی زاده معاون وزیر راه، ارتباطات و فناوری پیشرفته جمهوری آذربایجان با حضور هیات کارشناسی دو کشور با امضای پروتکل همکاری فی­مابین دو کشور مزبور، به کار خود خاتمه داد. 

کارشناسان دو کشور در قالب کمیسیون مشترک زمینه­ های توسعه مشترک همکاری­ های دو جانبه و چند جانبه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در باکو بررسی کردند. مدیریت فرکانس، پخش صوت و تصویر، امنیت سایبری و فضای مجازی، همکاری ­های فضا و ماهواره، زیرساخت­ های ارتباطی، خدمات پستی و دیگر حوزه­ های مرتبط با ICT از عمده موضوعات مورد مذاکره در این کمیسیون بوده است. برای نتیجه بخشی مذاکرات کمیسیون، کارشناسان دو کشور در قالب شش کار گروه، موضوعات مختلف را بررسی و برای اجرایی کردن آماده می­ کنند.

معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مهندس فلاح جوشقانی مدیریت طیف فرکانس، همکاری­ های مرزی در خصوص عدم ایجاد تداخل، کنترل سیگنال­ های تلفن همراه در مرز بین دو کشور، رومینگ ناخواسته، مدیریت و کنترل سیگنال­ های پخش همگانی بر اساس مقررات بین ­المللی را از برنامه ­های مطرح در مذاکرات اعلان نمودند.

 المار ولی زاده معاون وزیر راه، ارتباطات و فناوری پیشرفته جمهوری آذربایجان نیز توسعه همکاری­ ها در حوزه ICT را از اهداف خود بیان کردند. همچنین افزایش همکاری های موجود دوجانبه، تلاش برای توسعه همکاری­ های چندجانبه و منطقه ­ای با مشارکت ترکیه و روسیه از عمده اهداف جمهوری آذربایجان اعلان نمودند.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL