انتشار فراخوان نظرخواهی تخصصی رگولاتوری

کد خبر: 32813

سه شنبه 13 مهر 1400

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فراخوان نظرخواهی تخصصی درباره پیش نویس مربوط به "آیین نامه تایید نمونه تجهیزات ICT" و " ضوابط مدیریت و ساماندهی منابع عددی اینترنتی"را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیش نویس آیین نامه تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات با هدف اعمال استانداردها، ضوابط و نظام های کنترل کیفی و تأییدنمونه تجهیزات (Type Approval) در ارائه خدمات، توسعه و بهره‌برداری از شبکه‌های مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات در کشور تدوین شده است.
این پیش نویس به منظور بازنگری مصوبه 53 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و با هدف اطمینان از سازگاری تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات با استانداردها و الزامات فنی ملی و بین المللی، حفظ سلامت و ایمنی در استفاده از تجهیزات، عدم اختلال تجهیزات در شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات در رگولاتوری تنظیم و برای نظرخواهی عمومی منتشر شده است.
همچنین پیش ‏نویس "ضوابط مدیریت و ساماندهی منابع عددی اینترنتی"به منظور بازنگری در مصوبه 177 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و براساس اهداف کلان سیاست‌گذاری، مدیریت یکپارچه تخصیص منابع شبکه ملی اطلاعات، مدیریت بهره‌برداری منابع ملی و بین ‏المللی مورد استفاده در شبکه ملی اطلاعات، نظارت و پایش برای بهره‌برداری بهینه از منابع شبکه ملی اطلاعات و ایجاد امکان مزیت‌بخشی کیفی و اقتصادی در دسترسی به خدمات و محتوای شبکه ملی اطلاعات، تدوین شده است.
بر اساس این گزارش به منظور جلب مشارکت تمامی ذینفعان و صاحب نظران حوزه ICT در تدوین مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و بهره‌مندی از دیدگاه های تخصصی آنان، امکان ارایه نظرات تخصصی برای علاقه مندان تا اول آذر ماه جاری بر روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فراهم شده است.
علاقه مندان می توانند با مراجعه و ثبت نام در تالار گفتگوی رگولاتوری به آدرس forum.cra.ir یا پورتال این سازمان به نشانی www.cra.ir، منوی تالار گفتگو، پس از مطالعه پیش نویس ها، نظر و پیشنهادهای خود را درباره این موضوعات درج کنند.
برای مشاهده فراخوان های "آیین نامه تایید نمونه تجهیزات ICT" و "ضوابط مدیریت و ساماندهی منابع عددی اینترنتی" می توانید اینجا را کلیک کنید.

*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Accessibility
Powered by Tetis PORTAL