کاهش شکاف استانداردسازی بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه

کد خبر: 32193

يكشنبه 15 ارديبهشت 1398

دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) در پیامی، "کاهش شکاف استانداردسازی " بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را بعنوان شعار پنجاهمین سالروز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، هولین ژائو در این پیام با اشاره به اینکه اتحادیه در سال جاری بر کاهش شکاف استانداردسازی تمرکز می‌کند، عنوان کرده است: تدوین استانداردها، یکی از ارکان اساسی ماموریتهای ITU، بعنوان آژانس تخصصی سازمان ملل در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌باشد. اگر دوست دارید به اینترنت وصل شوید، از تماشای یک رویداد ورزشی در تلویزیون لذت ببرید، در ماشین خود رادیو گوش کنید یا از گوشی هوشمند خود فایل تصویری تماشا کنید، این استانداردهای ITU هستند که این امکان را فراهم می‌سازند.
وی افزوده است: استانداردهای آتی نسل پنجم شبکه های موبایل (۵G)، به ویژه اگر با هوش مصنوعی ترکیب شوند، طیف وسیعی از برنامه های کاربردی را پشتیبانی خواهند کرد که به زودی از آنها بهره‌مند خواهیم شد: از اتومبیلهای خودران گرفته تا شهرهای امن و هوشمند.

استانداردهای ITU قابلیت عملکرد متقابل را فراهم می سازد، بازارهای جهانی را رونق می بخشند و نوآوری و رشد را ترغیب می‌نماید. این استانداردها برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مناسب هستند و به شتاب ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) برای تحقق اهداف توسعه پایدار کمک می‌کنند.

هولین ژائو در این پیام، از کشورهای عضو ITU، صاحبان صنایع، شرکتهای کوچک و بزرگ و دانشگاهها، همچنین آژانسهای خواهرخوانده سازمان ملل، شرکای خود و همۀ سهامداران درخواست کرده است از برنامه «کاهش شکاف استانداردسازی» ITU که رفاه و کامیابی برای همه را در پی خواهد داشت، حمایت کنند.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL