با حضور اپراتور خصوصی، بازار پست ساماندهی می‌شود

کد خبر: 32292

دوشنبه 22 مهر 1398

براساس برآوردهای انجام شده سالانه بین 5/3 تا 6 میلیارد مرسوله پستی در کشور جابجا می‌شود که از میان آنها فقط 700 تا 800 میلیون مرسوله از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران توزیع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از پست اول بعنوان اپراتور خصوصی پست کشور با اشاره به مطلب فوق گفت: این آمار نشان می‌دهد کمتر از 15 درصد از فعالیتهای حوزه پستی بصورت مجاز و در چارچوب ضوابط انجام می‌شود و اعطای پروانه پست به دو اپراتور خصوصی در این حوزه نیز به منظور ساماندهی همه فعالین پستی انجام شده است.
حسین فلاح جوشقانی افزود: نگاه سنتی به حوزه پست باعث شده بصورت جدی به این عرصه پرداخته نشود در صورتیکه بخش پست در کشور پیچیدگی‌ها و مشکلات خاصی دارد که با نگاه ظاهری و ساده، تحول در آن ایجاد نمی‌شود.
وی با اشاره به فرایند طولانی مطالعه و بررسی موضوع آزادسازی در حوزه پست اظهار کرد: امیدواریم با حضور اپراتورهای خصوصی پستی، تمامی فعالین حوزه پست به شکل مناسبی ساماندهی شده و با ایجاد فضای رقابتی در این عرصه، خدمات نوین در بازار پست به مردم ارایه ‌شود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تاکید کرد: همانگونه که از اپراتورهای پستی انتظار داریم براساس پروانه اعطا شده درباره تعهدات توسعه‌ای و ارایه خدمات در نقاط مختلف کشور پاسخگو باشند، ما نیز بعنوان رگولاتوری با مشارکت همه ذینفعان این حوزه تلاش می‌کنیم تا تمامی فعالان عرصه پستی ساماندهی شده و در چارچوب ضابطه‌مندی به فعالیت در این حوزه ادامه دهند.
فلاح جوشقانی با اشاره به گستردگی عرصه فعالیت و خدمات پستی در کشور گفت: براساس قانون، صدور مجوز ارایه خدمات پستی برعهده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی است و سایر دستگاهها و نهادهایی که مجوزهائی برای ارائه این خدمات صادر می‌کنند باید بتوانند خود را با مقررات این حوزه تطبیق دهند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در مسیر پیش رو برای ساماندهی فعالان خدمات پستی مشکلات زیاد و نگرانی‌هایی برای کسب و کارها وجود دارد؛ اما بازار خدمات پستی بسیار بزرگتر از چیزی است که ما تصور می‌کنیم. امیدواریم با کمک دو اپراتور خصوصی پست در کشور و سایر اپراتورها فعالیت در این حوزه ضابطه‌مند شده و با ارایه سرویسهای نوین پستی، لجستیک، تجارت الکترونیک و ... شاهد تحول و گسترش در حوزه پست باشیم.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL