نشست هماهنگی فرکانسی مرزی ایران با امارات و عمان برگزار شد

کد خبر: 32486

يكشنبه 30 شهريور 1399

مدیرکل دفتر سازمانهای تخصصی بین‌المللی رگولاتوری از برگزاری نشست سه جانبه مجازی بین ایران، عمان و امارات درباره هماهنگی فرکانسی مرزی با حضور مدیران رگولاتوری و نمایندگان اپراتورهای سه کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، علیرضا درویشی گفت: این نشست به منظور بررسی وضعیت تداخلات فرکانسی، سرریز سیگنال در باندهای فرکانسی تلفن همراه به ویژه باندهای 2600 و 3500 مگاهرتز اقدامات صورت گرفته جهت کاهش و حذف تداخلات بین سه کشور برگزار شد.
مدیرکل دفتر سازمانهای تخصصی بین‌المللی رگولاتوری افزود: در زمینه باندهای فرکانسی پایین‌تر (1800 و 900 مگاهرتز) نیز قرار شد سه کشور سیم‌کارت اپراتورهای تلفن همراه خود را با یکدیگر مبادله کنند تا مطابق با توافقنامه قبلی اندازه‌گیری‌ها برای از بین بردن تداخلات مرزی راحت‌تر انجام شود.
وی درباره اندازه‌گیری تداخلات مرزی با استفاده از سیم‌کارت‌های معاوضه شده، عنوان کرد: این سیم‌کارت‌ها به دستگاههای اندازه‌گیری تداخلات مرزی متصل شده و به صورت دقیق‌تری تداخلات مرزی و مشخصات آن را نشان می‌دهد، که امیدواریم با این اقدام تداخلات مرزی در باندهای فرکانسی پایین‌تر نیز رفع شود.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL