نوزدهمین نمایشگاه تلکام آغاز بکار کرد

کد خبر: 32056

چهارشنبه 11 مهر 1397

نوزدهمین نمایشگاه تلکام آغاز بکار کرد.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی (تلکام 2018) با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نمایشگاه مخابرات و فناوری اطلاعات نوزده ساله شد و همه ما جمع شدیم تا دستاوردهای تازه صنعت را مرور کرده و مسیر پیش رو را ترسیم کنیم و در عصری که خشونت، زورگوئی و نسل کشی در برخی کشورهای دنیا در حال گسترش است آنچه اهمیت دارد توسعه معرفت است.

وی افزود: از ابزارهای مهم توسعه معرفت، توسعه ارتباطات است تا صلح و آرامش را برای دنیا به ارمغان بیاورد و علاوه بر آن جوانب منفی خشونت را نشان دهد.

آذری جهرمی با اشاره به دستاوردهای یکسال گذشته در حوزه ICT گفت: امروز همه شهرهای ما با تلاش فعالان ICT به نسل 3 و 4 تلفن همراه متصل شده اند و 58 هزار کیلومتر از جاده های اصلی و فرعی را تحت پوشش قرار داده اند که این رقم در سال گذشته 23 هزار کیلومتر بود.

وی تاکید کرد : ظرفیت 35 درصدی اقتصاد پهن باند در مناطق روستائی در سال جاری به 54 درصد رسیده است که مجموع اینها باعث شده در کسب و کارهای مبتنی بر محتوا رشد دو برابری داشته باشیم.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه فعالیتهای حوزه ICT به توسعه دولت الکترونیک کمک شایانی کرده، گفت: به واسطه توسعه بسترهای ارتباطی با همکاری وزارت رفاه و آموزش و پرورش در سال جاری 136 هزار دانش آموز کلاس اولی که از تحصیل بازمانده بودند، به کلاس درس بازگردانده شدند.

آذری جهرمی ارایه خدمات بهتر به شهروندان و شفافیت را از نتایج دیگرتوسعه ارتباطات در کشور برشمرد و گفت: در مسیر رو به جلو، مشکلات بسیاری در کشور داریم که با استفاده از ظرفیت ICT می توانیم بر آنها فایق شویم.

وی افزود: کمبود منابع یکی از مشکلات اصلی کشور است که با افزایش بهره وری می توان آن را حل کرد و افزایش بهره وری با توسعه ICT محقق می شود. چنانچه در عرصه کشاورزی و منابع آبی دچار مشکل هستیم ، ضمن آنکه بخش عمده ای از اشتغال در کشور ما در گرو کشاورزی است بر همین اساس با کاهش نزولات جوی، مدیریت منابع آبی اهمیت پیدا می کند که با اینترنت اشیا می توان آن را حل کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه مدیریت انرژی، رفع مشکلات ترافیک و آلودگی تهران نیز می توان از بستر ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده کرد، افزود: توسعه صنعت فناوری مانند شمعی است که مسیر را روشن می کند اما اهداف و دستاوردهای ما کنار یکدیگر، نتیجه ارزشمندتری به بار می آورد و خاطره نیک بر جای می گذارد.

جهرمی درباره مشکلات موجود در حوزه موجود در حوزه ICT عنوان کرد: در حال حاضر به 4 تا 5 هزار کیلومتر فیبرنوری نیاز داریم و تولیدکننده های فیبرنوری در داخل می توانند کشور را از وابستگی شبکه فیبرنوری به خارج نجات دهند.

وی افزود: شبکه ارتباطات ثابت کشور در حال دگردیسی است و بازار بزرگی در این حوزه پیش روی ماست و شرکتهای حوزه ارتباطات ثابت امروز عزمشان را جزم کرده اند تا با ادغام و تجمیع با یکدیگر بر این مشکلات فایق آمده و به هدفگذاری ایجاد دو  میلیون پورت FTTX دست پیدا کنیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به وضعیت اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) گفت: در سال گذشته این هدفگذاری را داشتیم که این اپراتورها بتوانند 5 درصد بازار را پوشش دهند که متاسفانه به دلایل مختلف این هدف محقق نشد که با برگزاری جلسات مختلف با دارندگان پروانه MVNO سعی داریم با تغییرمدل اقتصادی و ایجاد تعامل مطلوب تر با اپراتورهای بزرگ این مشکلات رفع شده و هدفگذاری در این حوزه نیز محقق شود.

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL