با حضور رئیس رگولاتوری

مشکلات ارتباطی استان هرمزگان بررسی شد

کد خبر: 32079

چهارشنبه 30 آبان 1397

نشست هم‌اندیشی بررسی و پیگیری مشکلات ارتباطی و فناوری اطلاعات استان هرمزگان با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات و برخی از مدیران این سازمان در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی در این نشست با اشاره به اینکه استان هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی کشور نامگذاری شده، عنوان کرد: 14 جزیره مهم کشور و دو منطقه ویژه اقتصادی قشم و کیش مربوط به این استان بوده و با توجه به حضور گردشگر در این مناطق، علاوه بر پوشش ارتباطی در جاده‌ها، پوشش ارتباطی در سواحل و جزایر این استان نیز اهمیت بالایی دارد.
وی گفت: در استان هرمزگان شبکه حمل و نقل از 4 طریق ریلی، زمینی، هوایی و دریایی انجام می‌شود و 24 هزار روستا که تقریباً یک سوم روستاهای کشور را در بر می‌گیرد، در این استان متمرکز شده است که ضرورت توسعه پوششهای ارتباطی را دوچندان می‌کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پایین بودن پایداری سایتهای اپراتورها به دلیل قطعی برق افزود: یکی دیگر از مشکلات ارتباطی در مناطق غیرشهری این استان بستر سیستم WLL است که از ظرفیت پایین برخوردار بوده و بایستی تعویض گردد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در حاشیه این نشست با استاندار استان هرمزگان دیدار کرد که در این دیدار پس از بررسی مشکلات ارتباطی در استان تصمیم‌گیری شد با توجه به وضعیت آب و هوایی و قطعی‌های برق در فصل تابستان و نیاز به تامین امکانات زیرساختی هماهنگی لازم بین دستگاههای مختلف در سطح استان انجام شود.
همچنین اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات موظف شدند چند سایت سیار برای استان پیش‌بینی کنند تا درصورت وقوع شرایط بحرانی امکان برقراری ارتباط فراهم شود.
ارائه سرویس تلفن ثابت در نقاطی از شهرها و برخی از شهرک‌های جدید نیز یکی دیگر از موضوعاتی بود که در دیدار با استاندار مطرح و قرار شد تا پایان سال جاری تمامی تقاضاها مرتفع شود.

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL