پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی

کد خبر: 32090

دوشنبه 19 آذر 1397

پانزدهمین سالگرد تاسیس سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، فرصتی مغتنم برای تقدیر از همراهی و همدلی همه کسانی است که اعتلای صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مرهون تعامل مستمر و بالنده میان دولت، بخش خصوصی و مردم می‌دانند.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، در عبور دولت از وظیفه تصدی‌گری به تنظیم‌گری در یکی از پرتحول‌ترین صنایع کشور، نقشی ممتاز داشته است و در آینده نزدیک نیز نقش خود را به تسهیل‌گر اکوسیستم ارتباطات ارتقاء خواهد داد.
همکاران سخت‌کوش سازمان تنظیم مقررات در طول این سالها، از یکسو با مقررات‌گذاری درست، حافظ حقوق دولت و مردم بوده و از سوی دیگر با مشارکت در بهبود فضای کسب و کار، زمینه‌ساز حضور فعال‌تر بخش خصوصی بوده‌اند. فراگیری استفاده از تکنولوژی‌های ارتباطی در میان آحاد مردم در شهر و روستا، توسعه خدمات مبتنی بر وب و شکل‌گیری شرکتهای بزرگ در این عرصه نشان می‌دهد که تنظیم‌گران این بازار، به رغم همه کاستی‌ها، آن را به خوبی مدیریت کرده‌اند، هر چند برای تامین رضایت همه ذینفعان هنوز راهی طولانی در پیش است. این در حالی است که انتظار می‌رود، اندازه بازار خدمات ICT، در 4 سال آینده، 2.5 برابر شود.
از سوی دیگر، تحول دیجیتال که سرنوشت ناگزیر همه جوامع از جمله کشور ماست، مناسبات نظام اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را دگوگون کرده است و حفظ حقوق همه بازیگران، برقراری یک نظام گفت و گو محور، توسعه تفاهم عمومی، هم‌افزایی بیشتر میان همه ذینفعان و تامین رضایت عمومی، مهمترین ماموریت وزارت ارتباطات در شرایط کنونی است که بخش مهمی از آن به دوش کارکنان شریف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی است. پر واضح است که ایفای چنین مسئولیت خطیری به کارآمدی، چالاکی، مسئولیت‌پذیری، انصاف، تغییر در رویکردها و رویه‌ها و تحولات ساختاری و سازمانی نیاز دارد.
پانزدهمین سالگرد تاسیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی را به همه همکاران سخت کوشم در این سازمان تبریک می‌گویم و امیدوارم به سان سربازانی که در خط مقدم رویارویی با دشمن، همه تاب و توان خویش را به میدان می‌آورند، از یاد نبرند که در جنگ اقتصادی پیش‌رو، فرصتهای بسیاری برای شکوفایی صنعتی فراهم است که ارمغانش افزایش کیفیت، توسعه دسترسی، ایجاد همگرایی بیشتر و صرفه‌جویی در وقت و هزینه شهروندان برای تامین بسیاری از نیازهای روزمره آنهاست.
ما همواره صنعت ICT را پیشرو و پیشقراول توسعه می‌دانیم و در این شرایط خطیر نیز، از همه ظرفیتها و فرصتهای پیش‌رو بهره می‌گیریم تا محور پیشرفت و توسعه بمانیم. ما ریل‌گذاران قطار توسعه‌ایم و این قطار را هیچ چیزی متوقف نخواهد ساخت.

                                                                                                                                              محمدجواد آذری جهرمی

 

 

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL