برگزاری نشست هم اندیشی رگولاتوری در استان یزد

کد خبر: 32096

چهارشنبه 5 دي 1397

نشست بررسی و پیگیری مشکلات ارتباطی استان یزد با حضور حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسعود همدانلو و مجید حقی از مدیران ارشد رگولاتوری، مدیر منطقه مرکزی این سازمان و نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه، در یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حسین فلاح جوشقانی با اشاره به وضعیت خوب استان یزد در شاخص های توسعه ارتباطات گفت: در راستای برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  مشکلات حوزه ارتباطی استان در ارتباطات جاده‌ای و ریلی و ارتباطات روستایی در این نشست بررسی شده  و تامین پوشش تلفن همراه از سوی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در مسیرهای ریلی و جاده‌های اصلی و فرعی که فاقد هر گونه پوشش هستند از طریق بهینه‌سازی شبکه، برقراری رومینگ و ایجاد سایت‌های جدید تا پایان خرداد سال 98 عملیاتی می شود.
وی درباره برنامه رگولاتوری برای افزایش پایداری سایت های تلفن همراه افزود: رگولاتوری در یک برنامه کلی برای پایش پایداری سایت‎ها، تعداد سایت‎های نمونه را افزایش خواهد داد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره راه‌اندازی ایستگاه‌های ثابت اندازه گیری تشعشعات رادیویی برای افزایش اطمینان مردم و کاهش برخی ممانعت های مردمی در توسعه سایت های تلفن همراه تاکید کرد:  وارداتی بودن این تجهیزات مانع از افزایش تعداد ایستگاههای اندازه گیری تشعشعات درشهرهای جدید است و تلاش ما اینست که با استفاده از تولید داخلی این دستگاه‌ها و تجهیزات این موضوع را حل بکنیم در حال حاضر نیز نمونه‌هایی از این دستگاه‌ها با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تولید شده و به تایید سازمان انرژی اتمی رسیده است.
فلاح ابراز امیدواری کرد با توجه به وضعیت مسطح شهر یزد و تعداد دستگاه های مورد نیاز، این استان در اولویت برنامه‌های توسعه و راه اندازی  ایستگاه های اندازه گیری تشعشعات غیر یونساز در رگولاتوری قرار گیرد.
اکرم فداکار، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد نیز در این نشست، با ارایه گزارشی از وضعیت اقلیمی استان و عملکرد بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه استان یزد از نظر ویژگی‌های جغرافیایی، استانی کویری است که پراکندگی جمعیت و تنکی روستاها را دارد عنوان کرد: توجه به این ویژگی‌ها و رعایت عدالت منطقه ای و استانی در برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برنامه‌های توسعه‌ای اپراتورها از خواسته های ماست.
وی توسعه تلفن ثابت روستایی، تکمیل پوشش تلفن همراه در مسیرهای جاده ای و ریلی، تکمیل پوشش در روستاها و مناطق هدف گردشگری و توسعه ارتباطی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان را جزو اولویت‎های ارتباطی استان یزد عنوان کرد.

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL