براساس آیین نامه واگذاری کدهای خدماتی موضوع مصوبه شماره 3 جلسه شماره 212 مورخ 1394/1/23 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (CRC-FX-1394-0212-3)، کدهای خدماتی شماره هایی با تعداد ارقامی کوتاهتر از شماره های معمولی می باشد که با گسترش شبکه های مخابراتی و تنوع خدمات ارائه شده در این بخش، به منظور سرعت بخشیدن به برقراری ارتباطات در سطوح مختلف مورد نیاز است. کدهای خدماتی بر اساس مقررات آیین نامه مذکور به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.
لازم است متقاضیان دریافت کد خدماتی پس از مطالعه آیین نامه مذکور و هزینه های مربوطه (جدول هزینه سالیانه حق استفاده از کدهای خدماتی عمومی ملی و جدول هزینه سالیانه حق استفاده از کدهای خدماتی عمومی استانی و جدول هزینه سالیانه حق استفاده از کدهای خدماتی بین استانی) درخواست رسمی خود را بانضمام مدارک مورد نیاز به آدرس تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از پل سید خندان، ورودی 17، دبیرخانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال نمایند.

 

نحوه ارائه خدمت:
این خدمت به صورت نیمه الکترونیکی ارائه می شود. (مدارک لازم و فرم های مربوطه بر روی پورتال سازمان قرار گرفته است و پس از تکمیل توسط متقاضی بصورت پستی یا حضوری به دبیرخانه سازمان تحویل داده می شود و مجوز نیز بصورت پستی برای متقاضی ارسال خواهد شد.)
گردش کار:
به منظور واگذاری کد خدماتی، باید درخواست متقاضی به انضمام مدارک مورد نیاز، به سازمان ارسال شود و پس از بررسی مدارک و درخواست متقاضی، در صورت کامل بودن مدارک و امکان واگذاری کد خدماتی، هزینه سالیانه واگذاری کد مربوطه که به صورت سیستمی مطابق آیین نامه واگذاری کد خدماتی محاسبه می شود جهت چک نهایی و وصول آن به اداره کل امور مالی سازمان (گروه نظارت بر امور درآمدها) اعلام می شود و متقاضی موظف است هزینه مربوطه را با هماهنگی با اداره کل امور مالی سازمان حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ اعلام سازمان پرداخت نماید. پس از دریافت تاییدیه وصول هزینه مذکور از اداره کل امور مالی سازمان، مجوز کد خدماتی صادر و به نشانی اعلام شده از سوی متقاضی ارسال خواهد شد.

فرآیند صدور مجوز استفاده از کدهای خدماتی
فرآیند تمدید مجوز استفاده از کدهای خدماتی
فرآیند انصراف/لغو مجوز استفاده از کدهای خدماتی

 

مدارک مورد نیاز برای وزارتخانه ها، موسسات یا شرکتهای دولتی، نهادهای رسمی انقلاب اسلامی و ...:
1. نامه رسمی درخواست در سربرگ؛
2. معرفی نماینده با امضا بالاترین مقام دستگاه اجرایی؛
3. فرم تقاضای اشتراک کد خدماتی (CRA-FRM016) به همراه مهر و امضا؛
4. فرم تعهدنامه (CRA-FRM017).
مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی غیر دولتی:
1. نامه رسمی درخواست در سربرگ؛
2. فرم تقاضای اشتراک کد خدماتی (CRA-FRM016) به همراه مهر و امضای مدیرعامل؛
3. فرم تعهدنامه (CRA-FRM017) بصورت نامه اداری و در سربرگ سازمان/ ارگان/ نهاد/ شرکت/ بانک درخواست کننده با مهر و امضای بالاترین مقام درخواست کننده؛
4. تصویر اساسنامه شرکت؛
5. تصویر روزنامه رسمی حاوی آگهی تاسیس و تصویر آخرین آگهی تغییرات؛
6. تصویر تمام صفحات شناسنامه مدیرعامل؛
7. تصویر کارت ملی مدیرعامل و صاحبان امضای شرکت.

(کلیه مدارک باید به صورت فایل اسکن رنگی و در قالب لوح فشرده به آدرس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال گردد)

 

هزینه:
در حال حاضر هزینه سالیانه واگذاری کدهای خدماتی بر اساس مصوبه شماره ۳ جلسه شماره ۲۱۲ مورخ ۱۳۹۴/۱/۲۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (CRC-FX-۱۳۹۴-۰۲۱۲-۳) می باشد.
متقاضیان می توانند پس از دریافت صورتحساب از طریق پست/ مراجعه حضوری نسبت به پرداخت مبالغ از طریق دستگاه کارتخوان (POS)، تلفنبانک (Telbank)، دستگاه خودپرداز (ATM) و بخش بانکداری اینترنتی کلیه بانک های شبکه شتاب اقدام نمایند.
زمان ارائه خدمت:
زمان صدور مجوز کد خدماتی در صورت کامل بودن مدارک و پرداخت هزینه سالیانه واگذاری کد توسط متقاضی، حداقل یک هفته و حداکثر ۲۰ روز خواهد بود. لازم به ذکر است زمان فوق از تاریخ پرداخت هزینه سالیانه واگذاری کد خدماتی و پس از تایید اداره وصول و نظارت بر امور درآمدها محاسبه می شود.

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL