نقش ITU به عنوان تدوین کننده گسترده ترین استانداردهای ارتباطاتی و اطلاعاتی در دنیا به زمان تاسیس این اتحادیه باز می گردد. بخش استاندارد مخابرات ITU یا ITU-T سالانه صدها استاندارد جدید و تجدیدنظر شده (توصیه های ITU-T) ارائه می دهد که همه موارد را از عملکرد شبکه هسته و باند گسترده تا خدمات نسل آتی در بر می گیرد.
وظایف بخش استاندارد مخابرات، عبارت است از اجرای اهداف اتحادیه درخصوص استاندارد نمودن مخابرات از طریق بررسی موضوعات فنی، عملی و تعرفه ای و تصویب توصیه های مربوط به آنها به منظور استاندارد نمودن مخابرات در سطح جهانی.
ITU-T از طریق عضویت آزاد و جهانی و شیوه ای بی طرفانه و مشترک و از طریق برقراری تعادل کلیه اعضاء، بر شناسایی بهترین راه حل فنی ممکن که در توصیه های معتبر بین المللی ITU-T ایجاد می شود تاکید دارد. استانداردهایی که به صورت جهانی پذیرفته شده و مورد توافق می باشند و برای عملکرد صحیح شبکه های ارتباطی دنیا که به سرعت درحال توسعه هستند، ضروری می باشند، به کلیه کشورها این امکان را می دهند تا از دسترسی به ارتباطات سود ببرند و برای کاربرد تجاری پیشرفت های فناوری بر مقیاسی جهانی مبنایی ارائه نمایند.

 

چارت این گروه مطالعاتی در اینجا قابل مشاهده می باشد.

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL