ارتباط تلفنی روستاها تا 48 ساعت آینده برقرار می‌شود

کد خبر: 31972

يكشنبه 26 فروردين 1397

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: ارتباط تلفنی روستاهائی که به دلیل عدم سرویس‌دهی ماهواره خارجی، تلفن ثابت آنها قطع شده است، تا 48 ساعت آینده برقرار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، حسین فلاح جوشقانی گفت: خدمات ارتباطی در برخی از مناطق روستایی به علت صعب‌ العبور بودن و عدم وجود امکانات زیرساختی از طریق بستر ماهواره‌ای انتقال می‌یابد که در این روستاها ، این ارتباط از طریق ماهواره خارجی تامین می شد. با توجه به اینکه مقرر شده بود بستر ارتباطات ماهواره ای این روستاها در اختیار سازمان فضایی قرار گیرد، اپراتور ماهواره خارجی با اطلاع از این موضوع، سرویس ارتباطی اپراتور ارایه دهنده خدمات در این روستاها را قطع کرد که در پی آن ارتباط تلفنی حدود 600 روستا قطع شده است.
وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات ارتباطی این روستاها در قالب طرح USO و از طریق اپراتور ارتباطات کوه نور انجام می‌شود، افزود: از ساعات اولیه قطع سرویس در این روستاها، نیروهای متخصص در قالب 100 تیم فنی برای برگرداندن ایستگاههای ماهواره‌ای سازماندهی شده‌اند و تاکنون نیز ارتباط بیش از 100 روستا برقرار شده است. اما با توجه به بعد مسافت و صعب‌العبور بودن روستاها و لزوم مراجعه حضوری تیم‌های تخصصی به ایستگاهها، برقراری ارتباط در این مناطق زمان‌بر شده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ضمن عذرخواهی از سرویس گیرنده‌هائی که با قطعی خدمات ارتباطی مواجه شده‌اند، عنوان کرد: با پیگیریهای انجام شده از سوی رگولاتوری، مشکل ارتباطی این روستاها که عمدتاً در استانهای سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و کرمانشاه هستند تا دو روز آینده برطرف می‌شود ضمن اینکه تمهیدات لازم برای پیشگیری از تکرار این موارد نیز اندیشیده شده است.

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL