همزمان با سفر رئیس‌جمهوری

366 پروژه حوزه ICT در استان قزوین به بهره‌برداری رسید

کد خبر: 11711

يكشنبه 3 ارديبهشت 1396

همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان قزوین 366 پروژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 680 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات استان قزوین که همزمان با سفر حسن روحانی و هیات همراه و حضور استاندار، مقامات و مدیران استانی برگزار شد علی‌اصغر عمیدیان با اشاره به تاکید رئیس‌جمهوری در سال 92 بر فراهم کردن زیرساخت‌های کسب و کار الکترونیکی در شهرها و روستاها گفت: اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به افزایش ظرفیت شبکه انتقال از 43/5 گیگابیت بر ثانیه به 202 گیگابیت بر ثانیه و ظرفیت پهنای باند ورودی از 20 گیگابیت بر ثانیه به 80 گیگابیت بر ثانیه در استان قزوین منجر شده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی افزود: در راستای کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه عدالت دیجیتالی با اجرای طرح ارائه خدمات عمومی الزامی (USO) در روستاها و مناطق محروم کشور در حال حاضر 586 روستا در سطح استان قزوین تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته‌اند و تا پایان کار دولت یازدهم 116 روستای دیگر نیز از این امکان بهره‌مند خواهند شد.
عمیدیان افزایش 11 برابری کاربران اینترنت پرسرعت استان قزوین از 55 هزار نفر در ابتدای دولت یازدهم به 750 هزار نفر در حال حاضر را فرصتی برای گسترش کسب و کارهای الکترونیکی عنوان کرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توسعه نسل 3 تلفن همراه از 2 شهر در شهریور سال 92 به 21 شهر و توسعه 102 کیلومتر شبکه ملی فیبرنوری از دیگر اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان قزوین است.
در این مراسم 366 پروژه در قالب واگذاری اینترنت پرسرعت به روستاها، افتتاح دفاتر پست بانک، مرکز شتاب‌دهی نوآوری، تجهیز آزمایشگاه مرکز آپای دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و توسعه نسل 3 و 4 تلفن همراه در این استان و 230 پروژه شرکت مخابرات با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 680 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
وزارت ارتباطات بسیار موفق عمل کرده است
رئیس‌جمهوری نیز پس از بهره‌برداری از پروژه‌ها با اشاره به اهمیت ارتباطات در رشد و توسعه کشور اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در حوزه ICT موفق ارزیابی کرد.
حسن روحانی اتصال روستاها و مناطق محروم به اینترنت پرسرعت را از مهمترین اقدامات این حوزه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ارتباطات زمینه اشتغال، تحرک، رشد و گسترش علم و دانش جهانی و فناوری را فراهم می‌کند.
وی تصریح کرد: البته باید با تبیین و فرهنگ‌سازی، استفاده صحیح از هر ابزار و تکنولوژی در جامعه نهادینه شود.
رئیس‌جمهوری افزود: در زمینه گسترش زیرساخت‌های ارتباطی وزارت ارتباطات موفق عمل کرده و در این مسیر بخش خصوصی و مردم نیز مشارکت داشته‌اند که این موضوع دستاوردهای خوبی برای همه اقشار جامعه را به دنبال خواهد داشت.

 
 

نظری ثبت نشده است
 

نظرخواهی تخصصی

Powered by Tetis PORTAL