با فعالیت اپراتورهای مجازی و پستی

بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات بزرگتر می‌شود

کد خبر: 31845

دوشنبه 24 مهر 1396

با فعال شدن اپراتورهای مجازی در صنعت مخابرات این اپراتورها می‌توانند پنج درصد از بازار را به خود اختصاص دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح هیجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (تله‌کام 2017) با اشاره به مطلب فوق گفت: با آزادسازی مکالمات بین‌الملل برای اپراتورهای مجازی، کیفیت مکالمات بهبود می‌یابد و ایجاد تعرفه‌های رقابتی، بزرگ شدن بازار و جلوگیری از قاچاق مکالمه از مزایای آزادسازی مکالمات است و در پی آن امکانی برای MVNOها فراهم می‌شود تا از ظرفیت‌ها استفاده کنند. کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نیز در حال تدوین شرایط و مقررات مربوطه به این حوزه است.
محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به آزادسازی فعالیتهای پستی افزود: با فعال شدن دو اپراتور خصوصی پست در آینده نزدیک، بازار پستی کشور از ظرفیت 800 میلیارد تومانی در حال حاضر به هزار و 600 میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
وی تصریح کرد: شرکت مخابرات ایران در راستای توسعه بازار فیبرنوری طی شش ماه گذشته بیش از 14 هزار پورت فیبرنوری واگذار کرده است که امیدواریم تا سال آینده با رفع موانع زیرساختی آن به 100 هزار پورت افزایش یابد.
جهرمی با پیش‌بینی اینکه با اصلاح نظام تعرفه‌ها، تقاضا برای بازار ثابت بیشتر می‌شود عنوان کرد: لازم است شرکت مخابرات ایران امکان فعالیت بخش خصوصی در بازار ارتباطات ثابت را فراهم کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر خط مشی‌های پیش روی این وزارتخانه در الزام به 2/5 برابرکردن حجم بازار ICT در برنامه ششم توسعه و توجه به اقتصاد دیجیتالی گفت: موضوع شبکه ملی اطلاعات و تولید محتوا یکی دیگر از موارد مورد توجه وزارت ارتباطات است که جهت‌گیری مناسبی را برای هدایت سرمایه‌گذاریهای بخش خصوصی مشخص میکند ضمن اینکه در حال حاضر شرکتهای IPTV و VOID فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند.
جهرمی با اشاره به اینکه نمایشگاه تله‌کام فرصت مناسبی برای همگرایی بیشتر در مسیر توسعه و گسترش کسب و کارهای نوپاست، افزود: در این نمایشگاه 225 شرکت داخلی و 102 شرکت خارجی حضور دارند که زمان خوبی برای تعاملات بیشتر، بهبود شرایط کسب و کار و اعلام برنامه‌های اپراتورها برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه ICT است.
وی افزود: در نمایشگاه تله‌کام امسال سه پنل تخصصی برگزار که پنل اول با عنوان توسعه اقتصاد دیجیتالی بعدازظهر امروز برگزار می‌شود و 2/5 برابری بازار ICT براساس برنامه ششم و تبیین پیوست فناوری از دیگر نشست‌های تخصصی این نمایشگاه می‌باشند.


 
 

نظری ثبت نشده است
 

نظرخواهی تخصصی

Powered by Tetis PORTAL