معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد:

درآمد 56 هزار میلیارد ریالی دولت از بخش ICT در سال 95

کد خبر: 11703

سه شنبه 29 فروردين 1396

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش درآمد دولت در بخش ICT ، از 28 هزار میلیارد ریال در سال 92 به 56 هزار میلیارد ریال در سال 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، علی‌‌اصغر عمیدیان در چهارمین همایش مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمانها و شرکتهای وابسته با اشاره به وظیفه سازمان تنظیم مقررات در حوزهICT ، افزود: این سازمان وظیفه دارد با ایجاد بستر مقرراتی فضایی فراهم کند تا بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌ و ارائه خدمات متنوع در بخشICT حضور پر رنگی داشته باشد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ارایه خدمت با کیفیت و قیمت مناسب را نتیجه حضور بخش خصوصی در کنار دولت دانست و تاکید کرد: یکی دیگر از وظایف اصلی سازمان تنظیم مقررات نظارت، مدیریت و اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس کشور است که امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم طیف فرکانس را برای ارائه نسل پنجم تلفن همراه و داده‌های عظیم (Big Data) آماده کنیم.
عمیدیان تبیین 174دستورالعمل و مقررات در حوزه ICT و ابلاغ و نظارت بر اجرای آن، ارتقاء پروانه اپراتورهای تلفن همراه به نسلهای بالاتر، نصب و راه‌اندازی بیش از 30 هزار سایت 3G و 4G در کشور، افزایش تعداد شهرهای تحت پوشش نسل 3 به 900 شهر و نسل 4 به 742 شهر را برخی از فعالیتهای این سازمان در سه سال اخیر بر شمرد.
وی با اشاره به اجرای طرح رومینگ ملی تاکید کرد: این موضوع با هدف ارایه خدمات اپراتورها با کیفیت بالاتر اجرائی شد و در حال حاضر مردم در 35 هزار روستا و 10 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور از سرویس رومینگ استفاده می‌کنند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه، صدور 16پروانه بهره‌برداری از شبکه‌های ارتباطی ثابت (FCP) و ساماندهی و تجمیع پروانه‌های متنوع در این حوزه را از دیگر اقدامات رگولاتوری عنوان کرد و اظهار داشت: با حذف محدودیتهای تکنولوژی، سرویس و پوشش منطقه‌ای و استانی از پروانه‌ها این امکان را برای اپراتوها فراهم کردیم تا بتوانند با هر تکنولوژی، سرویسهای مورد نظر خود را به صورت سراسری در کل کشور ارایه کنند.
عمیدیان افزود: در بخش تدوین استاندارهای بخشICT در این مدت 93 استاندارد از سوی رگولاتوری تدوین و به سازمان ملی استاندارد پیشنهاد شده که پس از اختصاص کد ملی به آنها، این استانداردها به آزمایشگاههای مرجع ابلاغ شده است.
وی همکدسازی تلفن ثابت، کاهش 20 درصدی هزینه دسترسی ثابت و سیار به شبکه اینترنت و کاهش 50 درصدی هزینه ترافیک محتوای داخلی را از دیگر فعالیتهای انجام شده در راستای ارایه سرویس ارزانتر به مردم عنوان کرد.

 
 

نظری ثبت نشده است
 

نظرخواهی تخصصی

Powered by Tetis PORTAL