با حضور رئیس رگولاتوری:

مشکلات ارتباطی استان سیستان و بلوچستان بررسی شد

کد خبر: 32021

چهارشنبه 10 مرداد 1397

نشست هم‌اندیشی بررسی و پیگیری مشکلات اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، معاون نظارت و اعمال مقررات و تعدادی از مدیران این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در این نشست موضوع وضعیت پوشش ارتباطی در سطح شهرها و روستاها و تعهدات اپراتورها برای پوشش ارتباطی جاده‌های استان سیستان و بلوچستان بررسی شد. نحوه تعامل شرکت مخابرات ایران با شرکتهای FCP، ظرفیت انتقال درون شهری و برون شهری شرکت مخابرات در برخی شهرها، افزایش تعداد روستاهای بیش از 20 خانوار در سطح استان و ضرورت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در آنها، موانع جغرافیائی توسعه زیرساخت‌ها همچون صعب‌العبور بودن مسیرها، گستردگی جغرافیائی و فاصله زیاد بین مناطق پر جمعیت و مناطق کم جمعیت در نقاط مختلف استان، تاثیرگذاری شرایط اقلیمی مانند طوفان بر شبکه های ارتباطی استان، قطع برق و کاهش عمر باطری سایتها و کمبود مسیرهای پشتیبان فیبرنوری در استان از مشکلاتی بود که اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در این نشست عنوان کردند.
براساس این گزارش، پس از بیان و بررسی مشکلات، اپراتورها با همکاری یکدیگر و اشتراک گذاری امکانات زیرساختی و سایتهای خود تا پایان شهریور پوشش ارتباطی بسیاری از جاده‌های این استان را تامین می کنند.
تامین سه هزار و 700 باطری برای تعویض و ترمیم باطری سایتها، تکمیل پوشش ارتباطی در شش شهر این استان تا پایان شهریور ماه و تمامی مسیرها و جاده‌های استانی تا پیش از دهه فجر و راه‌اندازی 154 سایت متناسب با تکنولوژی‌های جدید از سوی اپراتور همراه اول برای ارائه سرویس با کیفیت به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از مصوبات دیگر این نشست بود.

همچنین معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این سفر در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به پیگیری مشکلات ارتباطی استان در چارچوب تعهدات پروانه‌ای اپراتورها، خواستار مساعدت و همکاری موثر دستگاههای مرتبط برای رفع مشکلات ارتباطی استان شد.

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL