یادواره سردار شهید نصرالهی برگزار شد

کد خبر: 11778

سه شنبه 13 تير 1396

یادواره شهید سردار قاسم نصرالهی از شهدای وزارت ارتباطات با عنوان "یک نفس تا بهشت" با حضور خانواده شهدا و مسئولان این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، یادواره سردار شهید قاسم نصرالهی از شهدای وزارت ارتباطات با حضور مسئولان و کارکنان وزارت ارتباطات و همرزمان این شهید در سالن شهیدقندی وزارت ارتباطات روز دوشنبه 12 تیر برگزار شد.
در ابتدای این یادواره محمود خسروی مشاور وزیر ارتباطات و دبیر این یادواره به نحوه برگزاری و اهداف این همایش اشاره کرد و گفت: با شناختی که از شهید نصرالهی از سال 54 و در انجمن اسلامی وجود داشت تلاش کردیم قدمی در جهت گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار برداریم.
وی با بیان اینکه شهید نصرالهی در آن زمان کار در شرکت مخابرات را رها کرد و به سپاه بانه رفت تاکید کرد: این شهید در این شهر فقط به عنوان فرمانده سپاه فعالیت نمی‌کرد و هر کاری که در زمینه رفع مشکلات مردم نیاز بود انجام می‌داد، به همین دلیل در دل مردم این شهر جا داشت.
در بخش دیگری از این مراسم سرلشگر مصطفی ایزدی فرمانده قرارگاه سایبری سپاه با اشاره به محاسن اخلاقی شهید نصرالهی گفت: شجاع و بصیرت از ویژگیهای بارز این شهید بزرگوار بود.
ایزدی افزود: این شهید در زمان حیات نیز انسانی بهشتی بود و در جبهه‌ها سمبل ترکیب مقدس و نماد وحدت نیروهای مسلح بود.
فرمانده قرارگاه سایبری سپاه اظهار کرد: همسر ایشان می‌گفتند من در زمان حیات ایشان، بر روش، منش و اخلاق حسنه او غبطه می‌خوردم.
وی گفت: شهید نصرالهی در بانه ماند، بر عهد و پیمان با خدا ایستاد و خون خود را در این راه نثار کرد.
ایزدی با بیان اینکه شهدا بر عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند استوار ایستادند، افزود: مسیر مبارزه همچنان ادامه دارد بکوشیم در مسیر توحید، امامت و ولایت حرکت کنیم.
در ادامه این یادواره، عرب‌پور مسئول انجمن اسلامی شرکت مخابرات و همرزم شهید نصرالهی در سخنانی گفت: یاد و خاطره این شهید باعث گردهمایی یاران و همکاران او بعد از سالها شده است.
وی افزود: دو شاخصه مهم در دین وجود دارد که باعث رفعت و جلال شهیدان می‌شود که یکی معرفت و شناخت و دیگری طهارت و خلوص است و آنهائی که در زندگی خود و نسبت به شرایط و موقعیت مکانی به همه اتفاقات زمانه خود شناخت دارند و سره را از ناسره تشخیص می‌دهند، در مسیر شهدا حرکت می‌کنند.
همرزم شهید نصرالهی هدف از خلقت انسان را رسیدن به معرفت خدایی عنوان کرد و افزود: رسیدن به این مرحله گاهی از طریق جهاد اصغر در خاکریزهای جنوب و شمال و شرق و غرب کشور به دست می‌آید و گاهی هم این حرکت در جبهه جهاد اکبر ادامه دارد و کسی که در جهاد اصغر به شهادت می‌رسد اگر در جهاد اکبر پیروز نشده باشد به آن درجه نخواهد رسید.
عرب‌پور شهیدان را پرندگان و فاتحان این انقلاب عنوان کرد و گفت: این شهیدان با معرفت و شناختی که نسبت به زمان خود داشتند مسیر خود را انتخاب کردند و به هدف والای خود نیز رسیدند.
همچنین سردار رستگار همرزم دیگر شهید نصرالهی نیز در ادامه این یادواره خاطراتی را از شهید نصرالهی در منطقه بانه و مریوان کردستان بیان کرد.
وی درباره نحوه برخورد شهید نصرالهی با مردم و رسیدگی به مشکلات آنان در زمان حضور در سپاه بانه تصریح کرد: این شهید به گونه‌ای در این منطقه عمل کرده بود که بعد از 35 سال هنوز با خصلت‌های سلامت، صداقت، صفا و صمیمیت و خدمتگذاری به مردم در منطقه شناخته می‌شود و همین یک الگو و نمونه برای انقلاب اسلامی ما بسیار حایز اهمیت است.
در این مراسم که با حضور معاونان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئولان کشوری و لشکری، همرزمان، همکاران بانه‌ای این شهید و خانواده‌های شهدای منطقه کردستان برگزار شد، از خانواده این شهید بزرگوار تقدیر شد.

 
 

نظری ثبت نشده است
 

نظرخواهی تخصصی

Powered by Tetis PORTAL