آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی برگزار می‌شود

کد خبر: 32252

يكشنبه 20 مرداد 1398

معاون امور رادیویی رگولاتوری از آغاز ثبت‌نام برای شرکت در آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی از 22 مرداد ماه جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نسترن محسنی گفت: در حال حاضر بیش از 3 میلیون رادیو آماتور در سراسر جهان، علایق، آموخته‌ها و مهارتهای خود را در ساخت فرستنده - گیرنده‌های رادیویی از طریق برقراری ارتباط با سایر رادیو آماتورهای مجاز در دنیا به اشتراک می‌گذارند و علاوه بر تبادل اطلاعات علمی و عملی، دستگاههای فرستنده – گیرنده خود را بررسی می‌کنند.
وی افزود: رادیو آماتوری در کنار جنبه سرگرمی علمی و مفرح بودن، در بسیاری از کشورها در مواقع حوادث و بلایای طبیعی با توجه به تبحر و تخصص افراد رادیو آماتور، از سوی نیروهای امدادی بعنوان ابزارهای کمک ارتباطی استفاده شده است.
محسنی با اشاره به ابراز علاقه‌مندی برخی متقاضیان به ویژه جوانان مستعد در حوزه ارتباطات رادیویی برای استفاده از این نوع خاص از سرویس رادیویی اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با ایجاد بسترهای لازم برای ثبت‌نام الکترونیکی، اولین دوره آزمون رادیو آماتوری را در مهرماه سال جاری برگزار می‌کند.
وی تاکید کرد: علاقه‌مندان به دریافت گواهی‌نامه رادیو آماتوری مبتدی (درجه 3) و همچنین داوطلبانی که پیش از این برای شرکت در آزمون رادیو آماتوری مبتدی درخواست مکتوب و مدارک خود را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال کرده‌اند می‌توانند از 22 مرداد تا 22 شهریور ماه جاری با مراجعه به صفحه نخست پایگاه اینترنتی رگولاتوری به آدرس www.cra.ir در بخش اطلاعیه‌ها، اطلاعیه ثبت‌نام در آزمون رادیو آماتوری مبتدی، در این آزمون ثبت‌نام کنند.
معاون امور رادیویی رگولاتوری افزود: متقاضیان بایستی پس از ثبت‌نام، شناسه ارسال شده به تلفن همراهشان را نزد خود حفظ کنند. سایر اطلاعیه‌های مربوط به مکان آزمون، دوره‌های آتی احتمالی و نحوه برگزاری آزمون نیز حداکثر تا 31 شهریور ماه از طریق پایگاه اینترنتی رگولاتوری و یا در قالب ارسال پیامک به تلفن همراه متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی درباره موضوعات و منابع آزمون گفت: سوالات آزمون تئوری در چهار حوزه "مقررات"، "مدارات الکترونیکی- مخابرات"، "انتشار امواج" و "رادیو آماتوری" بوده و منابع آزمون در بخش مقررات نیز بر روی پایگاه اینترنتی رگولاتوری بارگذاری شده است.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL