با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

مرکز پایش طیف فرکانسی شرق کشور افتتاح شد

کد خبر: 11696

شنبه 26 فروردين 1396

همزمان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان خراسان جنوبی مرکز پایش طیف فرکانسی شرق کشور در بیرجند به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، محمود واعظی در حاشیه افتتاح پروژه‌های حوزه ICT، با اشاره به اینکه از ابتدای دولت یازدهم تاکنون، پهنای باند استان خراسان جنوبی 18 برابر شده است، گفت: مرکز پایش طیف فرکانس شرق کشور قابلیت مانیتورینگ و جهت‌یابی تمامی پخشهای قابل دریافت در فضای فرکانسی بیرجند و قابلیت کار به صورت محلی و ریموت و اتصال به شبکه mpls را دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون پایش فرکانس این منطقه از مشهد کنترل می‌شد، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این مرکز، از این پس، پایش طیف فرکانسی شرق کشور به صورت مستقل انجام می‌شود.
وی استفاده از سازه دکل سبک طراحی داخل کشوری برای آنتن‌های مانیتورینگ و پوشش ۳۶۰ درجه جهت‌یابی را از دیگر مشخصات این پروژه عنوان کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در این سفر 11 شهر به نسل 4 و 19 شهر نیز به نسل 3 تلفن همراه مجهز شدند، تصریح کرد: از امروز 386 روستای این استان به اینترنت وصل شده و شبکه پهن باند ثابت TD-LTE ایرانسل در شهرستان بیرجند راه‌اندازی می‌شود.
واعظی افزود: شبکه انتقال داده به 4 برابر ابتدای این دولت افزایش پیدا کرده و تعداد مشترکین اینترنت استان 9 برابر شده است.
همزمان با سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به خراسان جنوبی 716 پروژه مخابراتی با سرمایه‌گذاری 768 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

 
 

نظری ثبت نشده است
 

نظرخواهی تخصصی

Powered by Tetis PORTAL