نشست هماهنگی فرکانسی مرزی با افغانستان برگزار شد

کد خبر: 32457

چهارشنبه 5 شهريور 1399

نشست آنلاین هماهنگی فرکانسی مرزی بین ایران و افغانستان با حضور حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی و عمر منصور انصاری رئیس رگولاتوری افغانستان (آترا) برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این نشست به منظور بررسی گزارشهای ارسالی درباره دریافت سیگنال‌های اپراتورهای تلفن همراه ایران و افغانستان در نقاط مشترک مرزی و انجام هماهنگیهای فرکانسی با حضور معاون و مدیران امور رادیوئی، مدیرکل دفتر سازمانهای تخصصی بین‌المللی رگولاتوری و نمایندگان شرکتهای مخابراتی افغانستان برگزار شد.
در پی این نشست رگولاتوری ایران به منظور تقویت و توسعه همکاریها در جهت حفظ منافع مشترک و تاکید وزرای ارتباطات ایران و افغانستان مبنی بر امضای تفاهم‌نامه در زمینه تائید نمونه و تدوین استاندارد و همکاری بین آزمایشگاهی در حوزه ICT، پیش‌نویس توافق مرزی و همکاری در حوزه تائید نمونه را برای رگولاتوری افغانستان تدوین و ارسال کرد.
براساس این گزارش تعیین باندهای فرکانسی مورد استفاده شبکه‌های موبایل در ایران، تقسیم کد برای نسل سوم شبکه‌های تلفن همراه، محدودیتهای سرریز سیگنال بر روی مرز دو کشور تا فاصله دو کیلومتری برای شبکه‌های G  و G، پیشگیری از فروش تجهیزات مخابراتی غیرمجاز و رعایت حق مالکیت سرزمینی از موضوعاتی است که در این پیش‌نویس پیش‌بینی شده است.
در این نشست مقرر شد پس از مطالعه و اعلام نظر پیش‌نویس تدوین شده از سوی رگولاتوری افغانستان و تشکیل کارگروه کارشناسی، توافق‌نامه همکاری میان رگولاتوری‌های ایران و افغانستان منعقد شود.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL