الزام ارایه‌کنندگان خدمات اینترنت پرسرعت به اجرای مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات

کد خبر: 31939

شنبه 14 بهمن 1396

ارایه دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت ثابت موظف هستند در مورد پهنای باند، سرعت و تعرفه ارایه خدمات به مشترکین، مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را به صورت دقیق اجرا کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، معاون نظارت و اعمال مقررات این سازمان با اعلام مطلب فوق گفت: بر همین اساس پهنای باند سرویس در 95 درصد زمان دریافت سرویس می‌بایست با پهنای باند خریداری شده از سوی مشترک منطبق باشد و با توجه به اینکه مسیرهای اتصال مشترکین به مراکز مخابراتی کیفیت متفاوتی دارند و امکان ارایه سرعتهای متفاوت به این کیفیت وابسته است، شرکتهای ارایه‌کننده خدمات موظف هستند با بررسی دقیق، سرعت‌های واگذاری را امکان‌سنجی کرده و پس از آن برای واگذاری به مشترکان اقدام کنند.
مجید حقی افزود: اعمال هزینه حداقل نیم بها برای استفاده از ترافیک سایت‌های داخلی نسبت به ترافیک بین‌الملل از موارد دیگری است که شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات اینترنتی باید آن را رعایت کنند.
وی درباره تولید محتوای داخلی تصریح کرد: تمامی تولیدکنندگان محتوای داخلی که محصولات آنها در داخل کشور میزبانی می‌شود می‌توانند با مراجعه به پورتال سازمان فناوری اطلاعات ایران به آدرس http://ito.gov.ir و یا با استفاده از لینک icip.ito.gov.ir دامنه و آدرس عددی (IP) خود را ثبت کنند.
حقی تاکید کرد: مشترکان خدمات اینترنت پرسرعت ثابت درصورت بروز تخلف یا وجود مشکل در دریافت سرویس می‌توانند شکایت خود را در سامانه 195 ثبت کرده و پاسخگویی به آن را پیگیری کنند.

 
 

 
ناشناس
4 48
سلام اجرای مصوبه 266 باعث افزایش قیمت ها شده به نظر میرسه در کل مشترکین ضرر بیشتری کردن حالا دنبال چی هستن(مصوبین 266 خبر دارن)
 
علی
3 53
این کار دور از انصافه چون شما نه پهنای باند رو تماما در اختیار فرد قرار میدید نه سرعت به عبارت دیگه شما نه سرویس برمبنای حجم ارایه میدید که سرعت ازاد باشه نه پهنای باندو میفروشید که حجم ازاد باشه این کار شما درست نیست چون کسی که سرعت بالا نیاز داشته باشه ولی به حجم بالانیاز نداشته باشه باید پول حجم اجباریشو بده
 
وحید
2 22
با سلام و احترام انتقادی بر مصوبه 266 داشتم. 1- نیاز به اینترنت پرسرعت ولی کم حجم را برآورده نمیکند که برای کارهای تحقیقاتی و دانشجویی کاربردی تر است. 2- رقابت سرویسها در ارائه خدمات کمتر شده. بهتر بود بجای یکسان سازی صورت مساله ، راه حل مناسبی درنظر گرفته میشد.
 
سجاد
2 56
ناامید شدن از دستگاههای نظارتی بزرگترین ضربه به یک دولت و نظام وارد خواهد کرد.
1. تمامی اپراتورهای اینترنت خانگی برخلاف مصوبه فقط 500 سایت را داخلی محسوب می کنند
2.شرکت مخابرات برخلاف مصوبه به انحصار در ارائه سرویس اینترنت خانگی به مشترکین می پردازد
رضی
3 52
با سلام و احترام . نمونه ی بارز تخلف از مصوبه 266 در شرکت مخابرات خراسان رضوی مشهود است که طرح های اینترنت بالاتر از 3 مگابیت بر ثانیه را به مشترکین ADSL ارائه نمی کند و وقتی با بخش فروش تماس گرفته می شود می گویند این طرح ها فقط به مشترکین VDSL ارائه می شود در صورتی که در مصوبه 266 طرحهای 16 مگابیت به وضوح در لیست جدول ADSL آورده شده است.
 
ناشناس
6 21
ارائه سرویس اینترنت با سرعت های بالا مستلزم این است که خط مخابراتی شما کیفیت لازم رو داشته باشه متاسفانه با توجه به اینکه شبکه کابلی مخابرات بسیار قدیمی و فرسوده هست ممکنه امکان واگذاری سرعت بالا به مشترکین نباشه
   
رضی
9 28
خیر دوست عزیز اتفاقا امکانات و کیفیت خط ها معمولا بالاست مثلا بنده خودم و دوستانم را برای مثال عرض میکنم که بر اساس شواهد و مدارک قابلیت دریافت تا سرعت 16 مگابیت و بالاتر را براحتی و بدون اختلال دارا هستیم. موضوع چیز دیگریست چون می دانند مشترکین adsl بسیار زیادند و هستند مشترکین پرمصرفی مثل بنده ، نمیخواهند طرحهای با ترافیک بالا بر اساس قیمت مصوبه به مشترکین بدهد تا مشترکین مجبور به خرید ترافیک آزاد شوند...
طرح 3 مگ با ترافیک 53 گیگ 35 هزار تومان در برابر طرح 16 مگ با ترافیک 175 گیگ 80 هزار تومان کلا اختلاف قیمت 40هزار تومان دارد که اگر بخوای 120 گیگ احتلاف ترافیک رو آزاد بخری خودش 150 هزار تومان هست حالا میشود بهتر سیاستشان را درک کرد.

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL