سازمان تنظیم مقررات امتیاز نسل سوم رگولاتوری را کسب کرد

کد خبر: 32262

شنبه 26 مرداد 1398

معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری اعلام کرد: براساس رتبه‌بندی اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی امتیاز رگولاتوری نسل سوم را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سید بابک ابراهیمی افزود: رگولاتوری ایران در سال 2017 با 77 امتیاز رتبه 87 را در میان رگولاتوری‌های عضو ITU کسب کرده بود که در سال 2018 با کسب 5 امتیاز بالاتر به رتبه 75 ارتقاء یافت.
وی درباره شاخص‌های ارزیابی ITU اظهار کرد: اتحادیه جهانی ارتباطات عملکرد رگولاتوری کشورهای عضو را در چهار حوزه اختیارات، وظایف، نظام رگولاتوری و چارچوب رقابتی و براساس شاخص‌هایی همچون میزان رقابتی بودن بازارهای مختلف، اجرای طرح ترابردپذیری، نظارت بر خدمات و طیف فرکانس، نوع مجوزهای صادر شده، نظارت بر کیفیت خدمات و ... ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی سعی دارد با تداوم ارتباط نزدیک با سازمانهای تخصصی بین‌المللی و اجرای برنامه‌های عملیاتی و کسب حداقل 85 امتیاز، جایگاه نسل چهارم رگولاتوری را کسب کند، درباره تفاوت رگولاتوری نسل سوم و چهارم گفت: رگولاتوری نسل سوم، سرمایه‌گذاری، نوآوری، دسترسی به ICT، رقابت در خدمات و حمایت از مصرف‌کننده را فراهم می‌کند. اما در رگولاتوری نسل چهارم علاوه بر این موارد، تدوین مقررات یکپارچه برای رسیدن به اهداف اجتماعی و اقتصادی و مشارکت عمومی در تدوین مقررات نیز در رگولاتوری‌ها ارزیابی می‌شود.

 
 

نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL