کلان داده‌ها برای تاثیر کلان؛ شعار روز جهانی ارتباطات

کد خبر: 11721

سه شنبه 12 ارديبهشت 1396

دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) در پیامی "کلان داده‌ها برای تاثیر کلان" را به عنوان شعار روز جهانی جامعه اطلاعاتی و ارتباطات سال 2017 مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، هولین ژائو در این پیام با اشاره به 17 می 2017 (27 اردیبهشت 1396) یکصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس ITU و روز جهانی جامعه اطلاعاتی و ارتباطات نوشته است: این شعار بر قدرت کلان داده‌ها در توسعه تمرکز دارد و هدف آن کاوش در این مساله است که چگونه داده‌های ناقص، پیچیده و اغلب بدون ساختار را به اطلاعات کاربردی در زمینه توسعه تبدیل کند.
وی افزوده است: بینش حاصل از تجزیه و تحلیل داده‌ها ، امکان تصمیم‌گیری‌های منطقی و محکم را در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی فراهم کرده و اجرای اهداف 17 گانه توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGS) را آسانتر می‌کند.
ژائو شعار روز جهانی جامعه اطلاعاتی و ارتباطات را بعنوان فرصتی قلمداد کرده است تا به واسطه آن پیدایش کلان داده‌ها، تدوین استانداردهای مرتبط با آن، شناسائی منابع و کاربردهای کلان داده‌ها، الزامات حریم شخصی و امنیت و استفاده از فناوری‌های کلان داده‌ها برای بهبود توسعه مورد توجه قرار گیرد.
دبیرکل ITU تاکید کرده است اقدامات کشورهای عضو اتحادیه می‌تواند در یک مقیاس جهانی به پذیرش کلان داده‌ها سرعت بخشیده و به جذب فرصت‌های جدید برای پرداختن به چالش‌های توسعه کمک ‌کند.

 
 

نظری ثبت نشده است
 

نظرخواهی تخصصی

Powered by Tetis PORTAL