هزار روستا به شبکه ارتباطی پر سرعت و پایدار متصل شدند

کد خبر: 32893

يكشنبه 3 بهمن 1400

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همزمان با ولادت حضرت فاطمه (س) از اتصال هزار روستای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عیسی زارع پور در این مراسم، که بصورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات ایران، معاونین وزیر، مجری طرح USO، مدیران کل استانی وزارت ارتباطات، جمعی از استانداران، فرمانداران و مقامات محلی برگزار شد، پس از ارتباط تصویری با دو روستای محمد تقی کندی از توابع شهرستان گرمی استان اردبیل و شهرک غدیر از توابع بخش سیاخ دارنگون شهرستان شیراز استان فارس، دستور اتصال 1000 روستا در سراسر کشور را به شبکه ملی اطلاعات صادر کرد.
بر اساس این گزارش تاکنون 32 هزار روستا معادل 81 درصد روستاهای کشور به شبکه ارتباطی پایدار و پر سرعت متصل شده‏‌اند. از مجموع روستاهای کل کشور، اینترنت 3 هزار و 500 روستا کیفیت مناسبی ندارد و 4 هزار روستای دیگر هیچ اتصالی به شبکه ملی اطلاعات ندارند.
از ابتدای استقرار دولت سیزدهم از هزار روستای ذکر شده، در 780 روستا سایت جدید راه‌اندازی شده و سایت‌های بقیه روستاها نیز به نسل‌های بالاتر تکنولوژی ارتقا یافته است تا شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت در هزار روستای کشور برقرار شود.
دسترسی عادلانه به شبکه‌های ارتباطی نوین، علاوه بر تقویت نظام اقتصادی روستاها و ارتقای سطح رفاه روستاییان به توقف روند مهاجرت از روستاها به شهرها کمک می‌کند و در برخی از نمونه‌ها حتی منجر به مهاجرت معکوس شده است.بر همین اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه زیرساخت‏ های پایدار و با کیفیت ارتباطی و فناوری اطلاعات در دورافتاده‌ترین روستاهای کشور را هم در دستور کار قرار داده است.

*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL