ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری سال آینده آغاز شد
امکان ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی در نیمه اول سال آینده در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، بخش خدمات الکترونیک، صدور پروانه سرویسهای رادیوئی فراهم شده است.

دوشنبه 23 دي 1398


رفع توقف فروش اپراتور رایتل از روز دوشنبه
در پی پیاده‌سازی الزام رگولاتوری مبنی بر استفاده از روش رمز یکبار مصرف (OTP) در فرایند فروش سیم‌کارت از سوی شرکت خدمات ارتباطی رایتل، توقف فروش این اپراتور از فردا دوشنبه، رفع می‌شود.

يكشنبه 22 دي 1398


انتصاب در رگولاتوری
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در احکام جداگانه‌ای عظیم فرد را به عنوان سرپرست دفتر نظارت بر طیف و ایرج مکرمی را به عنوان سرپرست اداره‌کل صدور پروانه سرویسهای رادیوئی منصوب کرد.

يكشنبه 22 دي 1398در حفاظت از حقوق کاربران رویکرد پیشینی را دنبال می‌کنیم
سامانه 195 با هدف ثبت و پاسخگویی به شکایات مردم در حوزه سرویسهای ارتباطی، پستی و فناوری اطلاعات در سال 91 راه‌اندازی شد. در طول اولین سال راه‌اندازی، هزار شکایت در این سامانه ثبت شد که میانگین مدت زمان پاسخگویی به آن 101 روز بود. تعداد شکایت‌ها دراین سامانه طی سال 97 به 62 هزار و 500 شکایت و در بازه زمانی 9 ماهه تا پایان آذرماه سال جاری به 84 هزار شکایت رسیده است. بررسی گزارشهای سامانه 195 در شش ماه گذشته نشان می‌دهد؛ بیشترین شکایت کاربران، از خدمات مربوط به اینترنت بوده و آنان در بازه‌های دو تا چند ماهه از موضوع خاص و یکسانی گلایه‌مند بوده‌اند. دلایل افزایش شکایت کاربران از حوزه اینترنت در آذرماه، موضوع اصلی گپ و گفت با پیمان قره‌داغی، مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی است. وی به مصادیق دسته‌بندی‌های شکایات اشاره و اقدامات و راهکارهای عملیاتی رگولاتوری برای پاسخگویی و رفع مشکلات را تشریح کرده است. تجربه چند ماهه مسئولیت در این دفتر وی را به این نتیجه رسانده رویکرد پیشینی در حفاظت از حقوق کاربران نتیجه مطلوبتری در پی دارد.

چهارشنبه 18 دي 1398


انتصاب در رگولاتوری
رئیس رگولاتوری در حکمی حمید یوسف‌پور را به عنوان مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه شمال غرب منصوب کرد.

سه شنبه 17 دي 1398


جرایم سنگین تخلف در حوزه کد دستوری بازدارنده است
هیات وزیران در روزهای پایانی آذرماه، مُهر تصویب بر مصوبه‌ای زد که براساس آن اپراتورهای دارنده پروانه خدمات ارتباطی ثابت و همراه درصورت نقض تعهداتشان در حوزه ارایه خدمات شناسه دستوری (USSD) باید جریمه‌های سنگینی را پرداخت کنند. جریمه‌هایی که از کف ۵ میلیارد تومان برای اولین تخلف شروع شده و با تکرار تخلف تا سقف ۳۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد. رقم‌هایی که به نظر می‌رسد با هدف بازدارندگی از تخلف در این حوزه پیش‌بینی شده است. ابلاغ این مصوبه همزمان با فراگیر شدن خدمات مبتنی بر کد دستوری و ضرورت ساماندهی این حوزه با هدف پیشگیری از تخلفات بهانه‌ای فراهم کرد تا با دکتر علی محمد منتظری، مدیرکل دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی و مدیریت راهبردی رگولاتوری درباره این موضوع به گفتگو بنشینیم.

سه شنبه 10 دي 1398


قدردانی از خادمین اربعین در حوزه ICT
مراسم قدردانی از دست‌اندرکاران تامین زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات، ارایه‌کنندگان سرویس و نظارت بر کیفیت خدمات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساختمان کلاه فرنگی برگزار شد.

سه شنبه 3 دي 1398
نشست هم‌اندیشی ضوابط SLA برگزار شد
نشست هم‌اندیشی و به اشتراک‌گذاری نتایج پروژه مطالعاتی "بررسی و تدوین ضوابط و چارچوب‌های توافقنامه‌های سطح خدمات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات" با حضور مدیران رگولاتوری و نمایندگان اپراتورهای دارنده پروانه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

چهارشنبه 27 آذر 1398


نشست بررسی وضعیت ارتباطی سمنان برگزار شد
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در جلسه بررسی وضعیت ارتباطی استان سمنان گفت: این استان در حوزه پوشش خدمات ارتباطی، یکی از ده استان برتر کشور است.

يكشنبه 24 آذر 1398


شهر هوشمند بر بستر 5G تحقق می‌یابد
براساس آمار سازمان ملل متحد در حال حاضر 55 درصد جمعیت جهان در شهرها مستقر هستند که این سهم در سال 2050 به 70 درصد رسیده و بالغ بر 5/2 میلیارد نفر نیز در کلانشهرها ساکن خواهند شد. بر این اساس مدیریت منابع، فرایندها و عملکرد بین آنها و ارائه سرویس مطلوب در شهر هوشمند تنها از بستر ICT و تحقق نسل پنجم ارتباطات (5G) محقق می‌شود.

چهارشنبه 20 آذر 1398تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL