سنجش پایداری سایت‌های تلفن همراه در منطقه شمال

کد خبر: 32019

چهارشنبه 10 مرداد 1397

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه شمال از اجرای مانور سنجش پایداری باتری‌های پشتیبان و تجهیزات تغذیه نیروی سایت‌های شبکه تلفن همراه در استانهای تهران، البرز، سمنان و مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وحید مختاری افزود: این مانور به منظور سنجش مدت زمان پایداری باتری‌های پشتیبان سایت‌ها و تجهیزات تغذیه نیروی مراکز مخابراتی شبکه تلفن همراه، بروز رسانی اطلاعات سایت‌ها و افزایش آمادگی اپراتورها برای مقابله با قطعی برق ناشی از شرایط بحرانی و ارایه سرویس پایدار از سوی اپراتورها در چهار استان تحت پوشش اداره‌کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه شمال اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه در قالب این مانور از 253 سایت اپراتورهای تلفن همراه به صورت تصادفی بازدید شده، گفت: نتایج اندازه‌گیری‌ها در استانهای تهران، البرز، سمنان و مازندران نشان می‌دهد میانگین زمان پایداری باتری در سایت‌های اپراتور همراه اول 3 ساعت و 16 دقیقه، ایرانسل 2 ساعت و 47 دقیقه و رایتل 4 ساعت است.
مختاری تصریح کرد: باتوجه به اهمیت پایداری شبکه، رگولاتوری به صورت مستمر، سایت‌های اپراتورها را پایش کرده و با جدیت در مورد ارتقای پایداری شبکه و بهینه‌سازی باتری‌های پشتیبان سایت موارد لازم را به اپراتورها تذکر خواهد داد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL