تقابل چالش ها و ظرفیت جوانان شکوفایی ایجاد می کند

کد خبر: 32017

شنبه 6 مرداد 1397

وزیر ارتباطات در آیین گشایش بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ گفت: از تقابل بین چالش هایی که در حوزه های مختلف در کشور با آن مواجه هستیم و ظرفیت های دانشگاهی در سطوح مختلف علمی و جوانان علاقه مند زمینه شکوفایی و رشد فراهم می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی؛ وزیر ارتباطات با اشاره به امضای سند تحول دیجیتال در حوزه کشاورزی افزود: بر اساس این سند با هوشمندسازی آبیاری در کشاورزی امید داریم ۳۵ درصد در منابع آب مصرفی کشور صرفه جویی شود و محصولات ارگانیک تولید و سموم دفع آفات بصورت هوشمند استفاده شود و با ساده سازی شبکه توزیع ، فاصله بین کشاورز و‌ مصرف کننده کم شود.
وی یکی دیگر از ابعاد این سند را آزاد سازی داده های کشاورزی در وزارت جهاد و کشاورزی عنوان کرد و گفت:این شفافیت در انتشار داده های غیرحاکمیتی به معنای ایجاد بازار برای کسب و کارهای نوپاست.
آذری جهرمی به امضای تفاهمنامه دیگری با وزارت نیرو اشاره کرد و ادامه داد: اولین گام دولت ایجاد بازارهای جدید و در پی آن هموارسازی فرایندهاست که با تصویب طرح نوآفرین نظام حمایت از کسب و کارهای نو اصلاح می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در تحول دیجیتال، فناوری اطلاعات منابع مالی سایر حوزه ها را جذب می کند، اظهار کرد: الکامپ‌ مسیر حرکتی درستی را انتخاب کرده است و نباید نگران عدم حضور شرکت های واردکننده باشیم چرا که شرکت های مولد در این حوزه آینده را رقم خواهند زد.
وی رونمایی از لایحه مهم حفاظت و‌ صیانت از داده های شخصی را یکی دیگر از اقدامات دولت در ایجاد زیرساخت های حضور کسب و کارهای نوپا عنوان کرد و گفت: رونمایی از این لایحه مهم از وعده های دولت بوده است که تسهیلگری در حوزه ‌فعالیت کسب و‌کارهای نوپا را به دنبال دارد، چرا که نظام اعتماد عمومی به آنها را توسعه می دهد.
جهرمی در ادامه از انعقاد تفاهم نامه های مختلفی در حوزه شهر هوشمند با شهرداریها همچنین سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت خبر داد.
وی افزود: نتیجه این اقدامات در حوزه بین المللی نیز کسب بالاترین نرخ رشد فناوری اطلاعات در منطقه و ارتقای 20 رتبه‌ای کشور در شاخص های دولت الکترونیک بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد در حال حاضر تحریم های بین المللی در خارج و فیلترینگ های بی مورد و بدون مطالعه کارشناسی در داخل به کسب و کارهای نو لطمه می زنند که خطاب به کسانی که در خارج برای متوقف کردن تلاش های جوانان ایرانی به صورت تحریم و سایر محدودیت ها عمل می کنند باید بگویم جوانان ایرانی پشت هیچ در بسته ای نمی مانند و نخواهد ماند.
وی تاکید کرد: خطاب به کسانی که در داخل در قالب فیلترینگ های غیرکارشناسی مانع تراشی می کنند هم باید بگویم چه زمانی اقتصاد رانتی به نتیجه رسیده است و از آن به مطلوبیت رسیدید که آن را ادامه می دهید؟ اجازه دهید جوانان در یک رقابت سازنده تحول ایجاد کنند، با ایجاد دست انداز شاید به تصور خودتان در کوتاه مدت بتوانید در این مسیر دست انداز ایجاد کنید اما بدانید این یک فرصت دوباره برای رشد جوانهاست و ما ناگزیر به حرکت به سوی تحول دیجیتال هستیم و‌ باید خود را با آن تطبیق دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL