تجدید میثاق خانواده ارتباطات با آرمانهای امام راحل(ره)

کد خبر: 31999

يكشنبه 13 خرداد 1397

محمد جواد آذری جهرمی به همراه معاونان، مدیران و کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمانها و شرکتهای وابسته با حضور در حسینیه جماران با آرمانهای امام راحل تجدید میثاق کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی در دیدار خانواده ارتباطات، گفت: یکی از ویژگیهای امام (ره)، جوان گرایی و باورحقیقی به نیروی جوان بود. به این دلیل که جوان را وقتی باور کنید او هم خود را باور میکند؛ اگر جوان را باور نکنید او نیز خودش را باور نمیکند.
وی افزود: با این رویکرد سن بیشتر نیروهای انقلابی در مدیریتهای اوایل انقلاب زیر 30 سال بود. و در حال حاضر نیز یکی از دلایل گلایه برخی جوانان، میدان ندادن به آنهاست در حالیکه هر جامعه ای برای حرکت نیاز به دو بال نیروی جوان و تجربه کهنسالان دارد.
آیتالله سید حسن خمینی اتکا به فهم مردم را از دیگر ویژگیهای امام عنوان کرد و گفت: امام دائماً بر این نکته تکیه می‌کردند که این انقلاب مال مردم است و هرکاری، باید برای آنها انجام شود.
وی تصریح کرد: امام می‌گفتند به فهم مردم اعتماد کنید و به همین خاطر می‌توانستند در مقابل زیاده‌خواهی‌ها بایستند؛ امام اهل عقب‌نشینی در برابر زیاده خواهی‌ها نبودند؛ زیرا تکیه به کوه اعتماد ملی داشتند.
یادگار امام (ره) تاکید کرد: تسلیم، سازش و ذلت را نمی‌پذیرفتند اما تکیه آن بر منبع لایزال الهی است که از سرپنجه مردم بیرون می‌آید.
وی با بیان اینکه امام تداوم انقلاب را هم در حفظ مردم می دانستند، افزود: تاکنون از هر گردنه‌ای عبور کرده‌ایم، با اتکا به مردم بوده است و بدون اتکا به مردم، هر راهی هزینه‌های بسیار زیادی دارد و به نتیجه نمی‌رسد.
آیت الله سید حسن خمینی ادامه داد: باور به مردم، اعتماد به مردم و اعتماد مردم به مسوولین از اجزای مهم اندیشه سیاسی امام است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی (ره) در حسینیه جماران گفت: زنجیره تعهدات امام (ره) با ملت، استقلال، آزادی جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به ابعاد شخصیتی امام گفت: امام (ره) را می‌توان از بعد عهد و پیمان، با عهد با خدا و مردم بررسی کرد.امام (ره) دو میثاق داشت، یکی میثاق با خدای متعال و دیگری با مردم و آثار میثاق امام و خدا، آن تحول بزرگی بود که در عصر حاصل رقم خورد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: آثار میثاق امام و مردم نیز در تعادل چهار کلید واژه مهم استقلال آزادی جمهوری اسلامی بود، تعادلی که اجازه نمی دهد به بهانه آزادی استقلال کشور را زیر سوال برد و یا به بهانه استقلال، آزادی را محدود کرد، تعادلی که باعث شد بر مبنای اسلام، جمهوریت تعطیل نشود یا با توجه به جمهوریت، اسلام را نادیده گرفت.
آذری جهرمی تصریح کرد: اوج عهد و پیمان امام با خدا را می توان در ۱۲ بهمن ماه سال ۵۷ در شخصیت امام مشاهده کرد که با تمام تهدیدات و خطرات احتمالی، در مسیر برگشت به ایران تردیدی ندارد.
وی عهد و پیمان امام با مردم را در چهار کلمه، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: این چهار کلمه زنجیره تعهدات امام و ملت بود.
آذری جهرمی با بیان اینکه انقلاب در حالت تعادل این کلمات شکل گرفته است، خاطر نشان کرد: با یادآوری و تکیه بر عهد و پیمان امام(ره) با خدا، وارثان خوبی برای ایشان باشیم.
وی افزود: امام (ره) با میثاقی که بین خود و خدا داشت و با آن کوله بار عظیم عنایات الهی، بر میثاق خود با مردم بود و نظام اسلامی را سربلند و پرآوازه کرد وامروز ما صحابی یا تابعین امام نیز باید چنین الگویی را مد نظر قرار دهیم و بر شکوه نظام اسلامی بیافزاییم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان سخنان خود با گرامی داشت یاد و خاطره حجت الاسلام سید احمد خمینی، تابلوی منقش به تصویر ایشان را به حضرت آیت الله سید حسن خمینی اهدا کرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL