کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی 2019 (WRC-19) به کار خود پایان داد

کد خبر: 32311

شنبه 2 آذر 1398

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی سال 2019 (WRC-19) که از 28 اکتبر تا 22 نوامبر (6 آبانماه تا اول آذرماه) با حضور هیات‌هائی از 144 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در شرم‌الشیخ مصر برگزار شد، پس از چهار هفته به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در این کنفرانس که پس از چهار سال مطالعه بر روی آخرین فناوری‌ها و نیازهای آتی خدمات مختلف حوزه ارتباطات رادیوئی برگزار شد؛ تغییرات لازم در مقررات بین‌المللی ارتباطات رادیوئی اعمال و 52 قطعنامه جدید تهیه و 82 قطعنامه موجود اصلاح شد.
شناسائی و تخصیص باندهای فرکانسی لازم برای تسهیل بکارگیری نسل پنجم موبایل در محدوده امواج میلی‌متری، تصویب قطعنامه و توصیه‌نامه‌های لازم برای هماهنگ‌سازی باندهای فرکانسی به صورت منطقه‌ای و جهانی برای ارتباطات رادیوئی در صنعت حمل و نقل ریلی و تصویب مقررات جدید درخصوص روند بکارگیری و استقرار شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله دستاوردهای کنفرانس جهانی ارتباطات 2019 بود.
علاوه بر این؛ تصویب قطعنامه افزایش قابلیت حق دسترسی مساوی به منابع طیف فرکانسی کمیاب و نقاط مداری توسط کشورهای در حال توسعه از دیگر مصوبات این کنفرانس بود.
کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی بعدی در سال 2023 با 20 دستور کار مشخص برگزار می شود و گروههای مطالعاتی بخش ارتباطات رادیوئی اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) از هم‌اکنون موظف به مطالعه درباره این دستور کارها شده اند.
در کنفرانس 2019، هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست فلاح جوشقانی، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی حضور داشتند.

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL