بررسی وضعیت ارتباطی استان مرکزی در سفر رئیس رگولاتوری

کد خبر: 32308

چهارشنبه 22 آبان 1398

نشست بررسی مشکلات ارتباطی استان مرکزی با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات و برخی از مدیران این سازمان و اپراتورهای ثابت و سیار در اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی در این نشست گفت: استان مرکزی چهارمین استان صنعتی و کریدور اصلی ارتباط زیرساختی غرب و جنوب غرب کشور با پایتخت است و از نظر شاخص توسعه یافتگی ICT رتبه هشتم را در بین 31 استان کشور داراست.
وی در تشریح وضعیت شاخصهای شبکه تلفن ثابت این استان افزود: ضریب نفوذ تلفن ثابت در این استان 40 درصد است و 92 درصد از روستاهای استان مرکزی دارای ارتباط تلفن ثابت هستند.
فلاح جوشقانی اظهار کرد: تمامی 33 شهر استان مرکزی تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستند. اپراتور تلفن همراه به ترتیب 94 درصد و 54 درصد، ایرانسل 79 درصد و 48 درصد و رایتل 44 درصد از جاده‌های اصلی و فرعی و جاده‌های ریلی را از نظر ارتباطی پوشش داده‌اند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره وضعیت ارتباطات روستائی استان مرکزی تصریح کرد: هزار و 117 روستا دارای ارتباط هستند و طرح رومینگ بین اپراتوری به صورت 100 درصدی در روستاهای این استان اجرا شده است.
در این نشست وضعیت پوشش تلفن همراه در شهرها و جاده ها، ضریب نفوذ تلفن ثابت و میزان تقاضا در این زمینه، وضعیت ارتباطی و فناوری اطلاعات در روستاها و میزان تحقق تعهدات پوششی اپراتورهای ثابت و سیار در این استان بررسی شد.

همچنین در حاشیه برگزاری این نشست در دیدار رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و معاون عمرانی استانداری استان مرکزی مشکلات فی مابین اپراتورها با سایر دستگاههای اجرائی در سطح استان مانند شهرداری ها و دستگاههای تامین کننده زیرساختهای برق، جاده و تامین امنیت مطرح شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL