با حضور رئیس رگولاتوری

نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات ارتباطی استان کرمان برگزار شد

کد خبر: 32074

يكشنبه 13 آبان 1397

نشست هم‌اندیشی بررسی و پیگیری مشکلات اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان کرمان با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، معاونین و برخی از مدیران اپراتورها و رگولاتوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی در این نشست با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات در این استان گفت: استان کرمان پهناورترین استان کشور است و اپراتورها برای برقراری ارتباطات استان 3 هزار و 170 سایت در آن نصب کرده‌اند و در حال حاضر 3 هزار و 122 روستا نیز تحت پوشش اپراتورهای تلفن همراه است.
وی افزود: با توجه به تعدد جاده‌های اصلی و فرعی در این استان، پوشش ارتباطی یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه است که باید به صورت ویژه پیگیری شود.
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: مشکل ارتباطی بسیاری از روستاها در چند سال گذشته حل شده است ولی در حال حاضر 548 روستا در استان کرمان مشکل ارتباطی دارند که اپراتورها باید با به اشتراک‌گذاری تجهیزات تا پایان دی ماه این مشکلات را برطرف کنند.
فلاح با اشاره به اینکه منطقه جنوب شرق کشور شامل استانهای بندرعباس، کرمان و سیستان و بلوچستان در اولویت توسعه برنامه‌های ارتباطی کشور قرار دارند گفت: فرسودگی شبکه فیبرنوری هوائی باعث قطعی ارتباط در برخی شهرهای استان کرمان می‌شود بنابراین اپراتورها بایستی با همکاری یکدیگر نسبت به پوشش مسیرها و تکمیل آن اقدام کنند.
در پایان این نشست مقرر شد برای رفع مشکلات و تداوم توسعه ارتباطات در استان کرمان هماهنگی لازم بین دستگاههای مختلف مانند شهرداری، استانداری، تامین‌کنندگان زیرساخت‌های برق، تامین و توسعه ظرفیت انتقال استان انجام شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL